Vizsgálják a móri fegyvereket

Megvannak a móri bankrabláskor használt fegyverek. Ujjlenyomat- és lábnyomegyezőség, illetve a két tatabányai gyanúsított egyikének beismerő vallomása is végre arra utal, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda most valóban az igazi tetteseket fogta el. Bejelentették azt is: kifizetik a tízmillió forintos nyomravezetői díjat.

2007. 02. 22. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megtalálták a nyolc halálos áldozatot követelő, öt évvel ezelőtti móri bankrabláskor használt fegyvereket – erősítette meg lapunk információját Zsombok György, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) igazgatóhelyettese tegnapi sajtótájékoztatóján azzal a kiegészítéssel, hogy nemcsak a pisztoly, hanem a Skorpio sorozatlövő is előkerült. A fegyvereken most a szakértők DNS-eket keresnek. Az is kiderült, hogy a bankfiók ajtaján rögzített ujjlenyomat azonos W. Róbert mintájával.
Az NNI igazgatója, Bolcsik Zoltán dandártábornok elmondta: az új bizonyítékok alapján valószínűsíthető, hogy a jogerősen elítélt Kaiser Ede és a vád alatt lévő Hajdú László nem szerepel.
Csizner Zoltán alezredes, az NNI bűnügyi főosztályának vezetője, egyben a postásgyilkosság nyomozásának irányítója emlékeztetett: tavaly októberben találták meg a Tatabánya közeli erdőben azokat a csomagokat, amelyek egyike a móri bűncselekmény elkövetésekor használt fegyverből kilőtt töltényhüvelyeket rejtette. Két hónappal később egy tanú felkereste az NNI-t azzal, hogy egy férfit látott a helyszínen. A bejelentő emlékezett az autójára is. Január közepén azonosították N. Lászlót. Kiderült róla, hogy büntetlen előéletű, korábban büntetés-végrehajtási dolgozó volt, s évek alatt önképzéssel fegyvermesterszintű szakértelmet szerzett. Könnyedén készített hangtompítókat, hatástalanított vagy élesített fegyvereket. Lekérték a férfi telefonjának forgalmazási adatait. Ezekből a nyomozók kiolvasták, hogy N. László a 2002-es móri bankrabláskor a Fejér megyei kisvárosból telefonált. Kapcsolatrendszerének vizsgálatakor bukkantak W. Róbertre, akivel 2002-ben barátságban voltak.
Kihallgatásakor W. Róbert elmondta: ő állt a bankrablás idején az ajtóban, és műszaki okokra hivatkozva elküldte az ügyfeleket, amíg társa, N. László módszeresen végzett a helyiségben tartózkodókkal – közölte Csizner. A vallomást az is alátámasztja, hogy W. Róbert ujjlenyomata megegyezett a móri bankfiók bejárati ajtaján rögzítettel. N. László tagadja, hogy gyilkolt, azt viszont elismerte: ott volt a móri bankrabláskor. Mivel a gyanúsítottak nyilatkozatai ellentmondásosak, a nyomozók még nem tudják biztosan, hogy kinek milyen szerepe lehetett a brutális bűncselekményben. Az NNI nyomozói lepődtek meg a legjobban, amikor N. László vasárnapi kihallgatása után elárulta: lakásának titkos rejtekhelyén őrzi a gyilkos fegyvereket. Az ismételt házkutatáskor előkerült a hangtompítós Skorpio sorozatlövő, illetve a 7,65-ös AP pisztoly, valamint egy olyan cipő, amelynek nyomata megegyezett a bankfiókban egy vértócsa közepén rögzítettel.
Csizner szerint a postásgyilkosság elkövetéséért és további öt kézbesítő megtámadásáért is N. László tehető felelőssé. Ez a múlt héten elkészült szakértői véleményekből derült ki. A tavaly októberben megtalált csomagok között postástáska, a veszprémi és győri támadásokról készült több feljegyzés, térkép, vázlat is volt. Csizner elmondta: egyelőre két elkövetővel számolnak. A korábbi nyomozás nem tárta fel, miért kellett nyolc embernek meghalnia. Az adatok most arra engednek következtetni, hogy a tettesek azért használták a fegyvereiket, mert a biztonsági őr, meglátva a támadást, pisztolyt rántott.
Bolcsik Zoltán elmondta, hogy valószínűleg kifizetik a tízmillió forintos nyomravezetői díjat annak a tanúnak, aki felhívta a nyomozó iroda figyelmét N. Lászlóra. A korábban kifizetett 25 millió forintos nyomravezetői díjat vélhetőleg nem kérik majd vissza Kiglics Attilától, mivel két veszélyes bűnözőt juttatott rendőrkézre.
Ismert: tatabányai lakásánál a múlt pénteken elfogták a 36 éves N. Lászlót, illetve a 34 éves W. Róbertet, akiket a móri vérengzéssel gyanúsítottak meg. Ugyanezért a bűncselekményért Kaiser Edét jogerősen tényleges életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélték, a társának tartott Hajdú Lászlót pedig vád alá helyezték.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.