A gyanúsított védője, Danyi Csaba a Magyar Nemzetnek elmondta: Kiss József és Sz. István valóban ismerték egymást. Közös ügyleteikről azonban a jogász nem tudott beszámolni, mivel állítása szerint ő csak Sz. István büntetőügyében lát el védelmet, a férfi cégügyeit más viszi. Lapunk úgy tudja, hogy az üzlettársi kapcsolat miatt Kiss József meghallgatását is tervbe vette a Pest megyei rendőrség a diósdi kettős emberölés miatt, de ez végül nem történt meg.
A főként Pest megyében tevékenykedő bűnözői csoport, a Koszi klán vezetőit, Sz. Miklóst és Sz. Istvánt Szigethalmon kommandósok segítségével fogták el egy éve. Előbbit otthonában lepték meg a nyomozók, míg Sz. Istvánt az utcán tartóztatták le. A rendőrség egyebek mellett felbujtóként, több emberen elkövetett emberöléssel gyanúsítja a két férfit.
*
Sz.-ék egy régóta működő bűnszervezet vezetői, akik szinte mindennel foglalkoztak, ami pénzt hozott: prostituáltak futtatásával, kábítószerrel, üzemanyaggal, védelmi pénz szedésével, tartozások behajtásával. Igen jelentős szerepet töltöttek be a hazai alvilágban. Működési területük jórészt Pest megyére korlátozódott, de például pénznyerő-automatákat Fejér megyébe is telepítettek. Jelentős érdekeltségeik voltak a Mol Rt. százhalombattai olajfinomítójából ellopott üzemanyag értékesítésében is. Ezzel a Diósdon meggyilkolt, az alvilágban csak Pipásnak nevezett F. József is tisztában volt. Miután az ercsi F. József elszámolási vitába keveredett Sz.-ékkel, üzent nekik: feladja őket a rendőrségen, ha nem fizetnek. A fenyegetést kénytelenek voltak komolyan venni, hiszen Pipás sokat tudott róluk és az óriási pénzt hozó üzlet többi szereplőjéről. A gyanú szerint ekkor Sz. Miklós és Sz. István kiadta a parancsot végrehajtó emberüknek, C. Attilának, hogy végezzen F. Józseffel. Csaknem két éve, április 1-jén F. Józsefet és testőrét, K. Norbertet vérbe fagyva találták meg Diósd határában. Húsz lövéssel ölték meg őket. A szálak a fővárosi P. Józsefhez vezettek, később elfogták társát, a gárdonyi K. Ferencet is. Lakat alá került az érdi C. Attila, illetve P. István, akik milliós díjat ígértek a két bérgyilkosnak. Elfogták a szintén érdi
M. Tamást is, akinek a lakásában valóságos fegyverarzenálra bukkantak.
A C. Attila vezette végrehajtó társaságot azóta több mint hat bűncselekmény elkövetésével gyanúsították meg a Pest megyei nyomozók. Rendőrségi forrásainktól arról is értesültünk, hogy a vizsgálat hamarosan lezárul.
Emlékezetes: a Színes Bulvár Lap információi szerint Demcsák Zsuzsa három évvel ezelőtt házasodott össze Kiss József vállalkozóval. A férfinek 2003 és 2004 között szerencsejátékkal, illetve fogadással foglakozó kft.-ben, két vendéglátós cégben és egy ingatlanos vállalkozásban volt közös érdekeltsége a jelenleg előzetes letartóztatásban lévő Sz. Istvánnal.
A kormányszóvivői iroda lapunkat arról tájékoztatta, „a Demcsák Zsuzsát érő támadások egy része hazugságokra és elferdített féligazságokra épül, másik része pedig a közszereplő esetében is fokozott védelmet élvező magánéletet, azon belül is a gyermekeit és a családját érik”. A kommunikációs osztály arról biztosította olvasóinkat, hogy a kormányzatban dolgozó, fontos pozíciót betöltő munkatársak belépését megelőző – Demcsák esetében továbbra is zajló – szigorú, úgynevezett C típusú nemzetbiztonsági ellenőrzés „minden mai és további, jogos és indokolt kérdésre egyértelmű, megnyugtató választ ad majd”.
Mérgezés miatt meghalt egy pár Komárom-Esztergom vármegyében