A Legfőbb Ügyészség levélben kérte írásos nyilatkozattételre a február 2-i rácsbontásban részt vevő fideszes politikusokat arról, hogy lemondanak-e mentelmi jogukról. Ugyanis a rendőrség szabálysértési feljelentése nyomán a Fővárosi Bíróság csak azok ellen indíthat eljárást, akik lemondanak erről a jogukról. Répássy Róbert, az ellenzéki párt frakcióigazgatója tegnap ismételten megerősítette: postafordultával lemondanak mentelmi jogukról.
Eközben Demszky Gábor tegnap bejelentette: az Országgyűlés Hivatalának használatába adnák a Kossuth teret. Az SZDSZ-es főpolgármester közlése azért is különös, mert a tér ingyenes használati jogának átadásához a Fővárosi Közgyűlés jóváhagyása szükséges, de még bizottsági szinten sem foglalkoztak a témával. Ennek ellenére Szili Katalin is tényként közölte a főpolgármesterrel, Szilvásy György kancelláriaminiszterrel és Rogán Antal V. kerületi polgármesterrel folytatott megbeszélése után, hogy április 2-ával az Országgyűlés Hivatalához kerül át a tér használati joga. (Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője úgy reagált: formálisan nem helyénvaló Demszky bejelentése, de mivel a koalíciós többség feltehetőleg megszavazza a javaslatot, ezért nagy kockázatot nem vállalt a bejelentéssel a főpolgármester.) Az egyeztetés utáni sajtótájékoztatón elhangzott: várhatóan egy év múlva készül el a közpark az épület körül, amelynek egymilliárdos költségét a költségvetés állja. Demszky Gábor közölte, a Kossuth tér tulajdonjogát megtartják, és egyetértenek azzal, hogy a tér egyik részén közpark, a másikon mélygarázs épüljön.
A főpolgármester beszámolója szerint húsz centiméteres mélységben kicserélték a talajt a Rákóczi-szobor körül, újrafüvesítettek, illetve ezer örökzöld cserjét és 6500 árvácskát ültettek. Demszky azt állította: a parkosításra húszmillió forintot fordítottak, és ezért szerinte nem lenne illendő dolog, ha az újratelepített növényeket ismét letaposnák a tüntetők.
Ezzel szemben kertépítő szakemberek sok millió forinttal olcsóbban elvégezték volna a munkát. Például a lapunk által megkérdezett Pástét János, az Óbudai Kertépítő Kft. ügyvezetője elmondta, a fenti paraméterekkel 13,1 millió forintból megoldható a talajcsere, a fűmaggal való füvesítés, illetve az említett növények ültetése. A szakember hangsúlyozta: nem kedvezményes, hanem piaci árakkal számolt.
Gonda László, a Magyar Nemzeti Bizottság 2006 ügyvivője lapunknak úgy reagált Demszky szavaira: arcátlanság, hogy a főpolgármester úgy próbálja beállítani, mintha a tüntetők húszmilliós kárt okoztak volna, miközben a terület már régóta felújításra szorult. Kiemelte: a demonstrálók „bűne” csupán annyi volt, hogy letaposták a füvet, de már az őszi tüntetések idején is többen jelezték, ha Gyurcsány lemond, ingyen elvégzik a füvesítési munkálatokat. (A Kossuth tériek már korábban jelezték: nem a füves részen folytatják tüntetéseiket.)
Eközben Szili Katalin házelnök ötpárti egyeztetést kezdeményez a gyülekezési törvény olyan irányú módosításáról, amely meghatározná, hogyan lehet a Parlament körül tüntetni, és hogyan lehet biztosítani a népképviselet munkáját.
Megfosztották mandátumától Fekete-Győr Andrást