Villaépítés: 2003-ban Magyar Bálint (SZDSZ) oktatási miniszter nem tudott elszámolni egy 93,5 millió forintért megvásárolt budaligeti ingatlan vételárának tetemes részével. A tárcavezető röviddel azelőtt vett föl kölcsönt a villára, hogy a kormány az állami támogatású hitel maximális összegét 30 millió forintról 15 millióra csökkentette.
Cisco-ügy: Az oktatási tárca egy utólag több ponton jogellenesnek minősített szerződést kötött a Cisco amerikai céggel, ami korábban a tengerentúlra utaztatta Magyart és több vezető tisztségviselőjét.
Sulinet: Az SZDSZ-es oktatási miniszter 2003 nyarán menesztette Majsai Gábor informatikai biztost, s pár nap múlva utódját, Koltai Pétert, miután dokumentumokkal igazoltuk: a tender előkészítésében is részt vett a tárca munkatársa, aki a Sulinet-program sokmilliárdos üzletében érdekelt Elender Kft. egyik alapítójának vendégeként nyaralt Balatonkenesén.
Kakaóbiztos számítógépek: Darabonként több mint egymillió forintért vásárolt 2004-ben 269 IBM KidSmart típusú óvodai számítógép-konfigurációt a Kovács Kálmán (SZDSZ) vezette informatikai tárca. A magas ár melletti egyik fő érv az volt, hogy a gépek „kakaóbiztosak”, de kiderült, 4-5 ezer forintért kapható olyan billentyűzet, ami ezzel a képességgel bír.
Autópályapénzek: 2004-ben pattant ki az M6-os autópálya-tender körüli botrány. Kiderült, az autópálya építését 125 milliárd forintért elnyerő M6 Duna Autópálya Konzorcium két tagja korábban korrupciós gyanúba keveredett osztrák és német állami építkezéseknél. Bár Medgyessy Péter exminiszterelnök augusztus elején az autópálya-tender kivizsgálására utasította Csillag István SZDSZ-es gazdasági minisztert, ő azonban a kérés dacára kihirdette az eredményt. A szakértői jelentés megkérdőjelezte a győztes társaság ajánlatát, és megállapította: az állam irreálisan nagy kockázatot vállal, ha ez a konzorcium építi meg a sztrádát.
a Kóka-villa: A költségek leírása végett családi vállalkozása mögé bújva építi föl a Normafánál luxusvilláját Kóka János gazdasági miniszter. A villa elkészülte után becslések szerint 300 millió forintot érhet, ráadásul magát az ingatlant Kóka nem tüntette föl a vagyonnyilatkozatában.
Szoftver a vizitdíj-automatába: Kóka volt cége, a Meditcom Orvosi Informatikai és Szolgáltató Kft. értékesítheti a vizitdíj-automaták szoftverét. Az SZDSZ 2004 októberéig volt résztulajdonosa a Meditcomnak, és csak miniszteri kinevezése után hagyta ott a céget.
Off-shore-panama: Pár hónap alatt közel hárommilliárd forintot profitálhattak egy informatikai cég továbbadásán ciprusi off-shore cégek mögött meghúzódó vállalkozók, akik Kóka Jánoshoz köthetők. Az üzlet Kóka sógora, családi ügyvédje, vitorlázótársa és a tárcája érdekkörébe tartozó állami óriáscégek közreműködésével köttetett.
Szokatlan keresztnevek hódítanak: így változik a névadási trend