Nyilvánosságra hozták a rendőrség internetes honlapján azokat a februári és márciusi határozatokat, amelyeket Gergényi Péter budapesti főkapitány hozott a hétfőn lebontott Kossuth téri vasfüggöny ügyében. Lapunk még március elején kérte a főkapitánytól, hogy az adatvédelmi ombudsman állásfoglalásának megfelelően mutassa be ezeket a közérdekű iratokat. Az első dokumentum február 28-i keltezésű, és azt tartalmazza, hogy a „személy- és létesítménybiztosítási intézkedést” március 31-én éjfélig meghosszabbítja Gergényi Péter. A BRFK vezetője azután készítette ezt az iratot, hogy Szabadfi Árpád országos rendőrfőkapitány-helyettes arra utasította, határozza meg pontosan, meddig marad lezárva a Kossuth tér, ugyanis Gergényi korábbi, novemberi intézkedésében még az állt: „A szükséges ideig.”
Ismert, a március 31-i időpont a rendőrségen belül is nézeteltérést okozott, ugyanis egyes hírek szerint Gergényi június végéig tervezte a kordon fenntartását, és csupán azután változtatott elképzelésén, hogy Garamvölgyi László ORFK-szóvivő a sajtónak március 31-i dátumot mondott.
A másik nyilvánosságra hozott irat március 19-i, hétfői keltezésű, és ebben Gergényi Péter azt írja, hogy a Kossuth téri műveleti területről szóló intézkedést Bene László országos rendőrfőkapitány „utasítására március 19-i hatállyal” megszünteti. Emlékezetes, Bene László már előző nap este a televízióban bejelentette, hogy elbontják a vaskordont.
Eközben a Heti Világgazdaság rendőrségi forrásokra hivatkozva azt írta: azzal, hogy Gergényi Péter helyett a vele „közismerten elégedetlen” felettese, Bene László vezényelte le a március 15-i ünnep biztosítását, Gergényit „kitolták a tányér szélére”. A hetilap úgy tudja, a budapesti főkapitány nem volt aktív részese az operatív munkának, és a Teve utcai irányítóközpontban „többen hiányolták” tevékeny jelenlétét. Ehhez képest a kormány közeli Népszava beszámolója szerint a március 15-i ünnep sikeres levezényléséért (119 kollégájával egyetemben) Gergényi Péter is jutalmat kapott kedden. Az újság szerint bár Gergényi az őszi eseményekhez képest (amikor operatív irányítóként egy személyben viselte a felelősséget) március 15-én némileg hátrébb húzódott, de ez nem jelenti azt, hogy az akciók irányításában ne vett volna részt. Ismert: Gergényit korábban korábban Demszky Gábor is kitüntette. A BRFK sajtóosztályán nem kommentálták ezeket az értesüléseket.
Szentkirályi Alexandra: A városházi szappanopera újabb felvonásához érkezett