Folytatódik a móri tárgyalás

Kitűzte a Fővárosi Bíróság a nyolc halálos áldozatot követelő móri vérengzéssel vádolt Hajdú László perének következő tárgyalási napját: az ügyészségnek várhatóan indítványt kell tennie az eljárás további menetét illetően. Befolyásolhatja a pert a Győri Fellebbviteli Főügyészség későbbi döntése, amelyben elrendelhetik Kasier Ede perújítását.

2007. 03. 06. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Április 25-re tűzte ki a Fővárosi Bíróság a 2002. május 9-i, nyolc életet követelő móri bankrablás elkövetésével vádolt Hajdú László perének következő tárgyalását, amelyen az ügyészség várhatóan indítványt tesz az eljárás további menetéről – értesült lapunk. Eközben a Legfőbb Ügyészség (LÜ) a Győri Fellebbviteli Ügyészséget jelölte ki Kaiser Ede perújítási kérelmének elbírálására – tudtuk meg Borbély Zoltántól, az LÜ szóvivőjétől. A dokumentumot a férfi védője, Dezső Antal a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészségre nyújtotta be, azonban a szervezet vezetője, Sódor István az alapügyben fővárosi főügyészként aláírta a vádiratot. A törvény ezért az elbírálásból kizárja, s ezt Sódor jelezte is az LÜ-nek. Bár a szervezet egészére a törvény nem terjed ki, az LÜ azért, hogy a pártatlan és tisztességes eljárás még látszólag se sérüljön, a győri hatóságra bízta az ügyet.
A döntés befolyásolhatja a Hajdú László ellen folyó büntetőpert is. A vád szerint ugyanis Hajdú Kaiserrel együtt rabolta ki a móri bankot, s amíg az utóbbi férfi a bank bejáratától elküldte az oda érkezőket, addig a vádlott megölte a bankfiókban tartózkodó nyolc embert. Kaisert emiatt tavaly jogerősen életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélték, Hajdú esetében új eljárásra utasították az elsőfokú bíróságot. Ezen a férfit már nemcsak a fegyverek beszerzésével és eltüntetésével, hanem a gyilkosságok elkövetésével is megvádolták, igaz, új bizonyítékok nélkül.
Ha a perújítás kedvezően alakul Kaiserre nézve, akkor a Hajdú elleni vádirat nem tartható, hiszen abban az szerepel: Kaiser és Hajdú együtt követték el a bűntettet. Miként az is szokatlan, az ügyészség úgy képviseli a móri vádat egy bírósági eljárásban, hogy közben az ügyben nyomozás folyik, és van két új gyanúsított. Valószínűleg az az út sem járható, hogy az új gyanúsítottakat meghallgassa a bíróság. Esetleg a nyilatkozataikat beterjeszthetik bizonyítékként, de a vizsgálat még nem tisztázta teljes körűen N. László és W. Róbert szerepét.
Ismert: a Nemzeti Nyomozó Iroda a tatabányai N. Lászlót és W. Róbertet gyanúsítja a móri Erste Bank kirablásával. A 34 éves W. Róbert beismerte, hogy ő volt az egyik bankrabló, aki rálőtt a biztonsági őrre, később pedig a bank ajtajában állt, s műszaki okokra hivatkozva elküldte az oda érkező ügyfeleket. Szerinte társa, N. László végzett a bankban lévőkkel. A férfi ujjlenyomatát megtalálták a helyiség bejáratának ajtaján. A 36 éves N. László viszont tagadja a vérontást, állítása szerint ő csak sofőrként volt jelen a helyszínen. A vérengzést szerinte W. Róbert és egy általa meg nem nevezett harmadik férfi követte el. Viszont az ő lakásában bukkantak rá a gyilkos fegyverekre, s egy cipőt is találtak, amelynek nyoma azonos a helyszínen talált mintázattal.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.