Jogsegély a Fenyő-ügyben

A Fővárosi Főügyészség a Fenyő-ügyben jogsegélykérelmet nyújtott be a szerb igazságügyi minisztériumhoz. A vádhatóság ebben azt kérte, hogy segítsenek megtalálni a bérgyilkosság feltételezett elkövetőjét, s tőle DNS-azonosításra alkalmas mintát szerezzenek. Az albán származású férfi ellen nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki.

2007. 03. 09. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szerb igazságügyi minisztériumnak címezve jogsegélykérelmet bocsátott ki a Fővárosi Főügyészség a kilenc évvel ezelőtti Fenyő-gyilkosság ügyében – értesült lapunk. A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) előterjesztése alapján a vádhatóság arra kérte a szerb hatóságokat, hogy segítsék a feltételezett elkövető elfogását, illetve tőle DNS-azonosításra alkalmas mintát szerezzenek be. Ha ez azonos a bűntett helyszínén találttal, a rendőrség a férfi kiadatását kérné. Az NNI tanúvallomásokból származó információkat is átadott a szerb hatóságnak, s megjelölték az albán vélt koszovói tartózkodási helyét is. A rendőrség azt is kérte szerb társszervezetétől, hogy ellenőrizze a férfi kapcsolatait.
Az NNI már két éve azonosította a bérgyilkosság feltételezett elkövetőjét, a 32 éves S. G.-t. Mivel Magyarországon nem bukkantak a nyomára, tavaly januárban nemzetközi elfogatóparancsot bocsátottak ki ellene. Az intézkedés azonban nem vezetett eredményre. Információink szerint ugyanis az albán egy olyan, külvilágtól elzárt, törvényen kívüli területen él, ahova még a hatóságok sem igen mernek belépni.
A Fővárosi Főügyészség szóvivője, Morvai Attila elmondta, hogy január végén valóban jogsegélykérelmet küldtek a szerbiai igazságügyi minisztériumnak, részleteket azonban a nyomozás érdekeire hivatkozva nem árulhatott el.
Lapunk számolt be elsőként arról, hogy tavaly január 12-én nemzetközi elfogatóparancsot bocsátott ki a Fenyő-gyilkosság lehetséges elkövetője ellen a Fővárosi Főügyészség. Az albán származású, harminckét éves S. G. a bűncselekmény idején szerbia-montenegrói állampolgárságú volt. Az Agin becenevű férfi több millió forintot kapott az emberölésért, majd távozott Magyarországról.
Ismeretes: 1998. február 11-én, a délután öt óra körüli csúcsforgalomban a budai Margit utca 2–4. számú ház előtt három férfi várakozott egy fehér Mitsubishiben. Egész nap figyelték Fenyő Jánost, s amikor Mercedese a kocsijukhoz ért, egyikük kiszállt, és kilenc milliméteres fegyveréből, közvetlen közelről több mint tíz lövést adott le rá. Az üzletember azonnal meghalt. A tettes ezután a közelben parkoló autó alá dobta a fegyverét, levetette, majd behajította kabátját egy kapualjba, és gyalog elmenekült.
Hetekkel később az elkövetők közül többet azonosított, köztük a szintén albán származású Acifi Nijazit, de a férfi tisztázta magát. Többszöri határidő-hosszabbítás után a rendőrség négy év után megszüntette a nyomozást, mivel az ügyben nem kerültek elő újabb adatok. Az NNI három esztendeje újraindította a vizsgálatot, az adatok alapján a profi bérgyilkosságban legalább 10-15-en vettek részt. A megbízó személyével összefüggésben számos pletyka terjedt el a sajtóban. Többek egy médiavállalkozót, mások egy bankárt „láttak” a felbujtó képében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.