Látványosra sikeredett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) utolsó Deák Ferenc utcai kereskedése. A magyar tőzsdei indikátor a kereskedés során elért 560 pontos veszteségét letornázta, és 14,72 pontos emelkedéssel 23 063,12 ponton zárt. A BÉT kereskedése hétfőtől az Andrássy út 93. szám alatt folytatódik. A magyar tőzsde történelmének újabb szakaszába lép azzal, hogy elhagyja a Deák Ferenc utcai irodát, amelynek tulajdonosa a tőzsdére készülő Orco Property Group. Az idén 143 éves Budapesti Értéktőzsde 1864. január 18-án kezdte meg működését a Pesti Lloyd Társulat székházában, amely a mai Roosevelt téren állt. A Szabadság téri Tőzsdepalota – amelyben ma a Magyar Televízió működik – 1905 végére épült fel. Itt működött az áru- és értéktőzsde egészen 1948 májusáig, amikor az államosításokat követően bezárták, és az épület is állami tulajdonba került. A tőzsde 1990. júniusi újjászületése után kezdetben a Váci utca 19. alatti irodaházban folyt az értékpapírok kereskedelme, a Deák Ferenc utcai tőzsdeterem pedig két évvel később nyílt meg.
A régi tőzsdei épületben szerdán a vártaknál magasabb kereskedés folyt, a forgalom meghaladta a 34,5 milliárd forintot és a részvények jelentős hányada sem azt az irányt vette fel, amit elemzők megjósoltak. A látványos BUX-fordulatot szakértők az amerikai jelzálogpiac likviditási váláságának enyhülésével magyarázták. Szerdán a BUX mellett a térség egyik legerősebb, legnagyobb forgalmú a börzéje, a varsói tőzsde indexe is javulni tudott, a WIG 20 0,86 százalékkal 3277,56 pontra emelkedett. A magyar piacon a vezető részvények többsége erősödött, egyedül csak az OTP maradt benne a napközbeni „gödörben”. A banki papírok 16,15 milliárd forintos forgalom mellett 1,8 százalékot gyengültek. Elemzők szerint az OTP árában bekövetkezett csökkenést az amerikai pénzügyi szektor gyengülésével lehetett magyarázni.
Drágulással zárt viszont, és ezzel a BUX-ot felfelé húzta a Mol, a Magyar Telekom és a Richter is. Az olajipari papírok 0,2 százalékkal, a távközlésiek 1,9 százalékkal, a gyógyszergyáriak 1,4 százalékkal erősödtek. A kisebbik gyógyszergyártó, az Egis látványos, 3,3 százalékos megugrást produkált. Hasonlóan 3,3 százalékkal nőtt az FHB árfolyama is. A spekulatív papírok sorából a Synergonnak és a Fotexnek sikerült emelkedéssel zárnia.
A Patrióta néhány napja forgatott a berlini karácsonyi vásárban a terrorfenyegetettségről