Több mint 30 milliárd forintos forgalom mellett gyengült a BUX árfolyama 0,25 százalékkal. A visszaesést egyértelműen az a befektetői magatartás okozta, amelyik a részleges kivonulást helyezte előtérbe a feltörekvő piacokon. Tegnap a tengerentúlról érkező negatív hírek tarolták le a piacokat, még a nagy börzék – DAX, FTSE – mutatói is meggörbültek a nyomás alatt. A magyar parketten minimális emelkedést mutatott nyitáskor az index. A BUX napközben 23 596 pontra ugrott, de ezt a 250 pontos pluszt nem tudta fenntartani a parkett. A magas forgalom és a jelentős árfolyamesések azt jelezték, hogy hosszú távon azok az előrejelzések érvényesülnek, amelyek a gyengülést valószínűsítik.
Tegnap a vezető részvények közül egyedül az OTP-nek sikerült drágulással zárnia, a banki papírok 30 forintot emelkedtek. A Richter 360 forinttal, a Magyar Telekom 4 forinttal lett olcsóbb. A dráguló kőolajár ellenére a Mol 0,48 százalékot veszített értékéből. A Synergon lett a nap nyertese, 1,57 százalékos növekedéssel. Másfél százalékot meghaladó emelkedést produkált a Pannonplast is.
A tegnapi esésekhez hozzájárult, hogy a tengerentúli jegybank szerepét is betöltő Federal Reserve (Fed) elnöke, Ben Bernanke washingtoni törvényhozás gazdasági bizottsága előtt tartott beszéde megrettentette a befektetőket. A Fed elnöke szerint az amerikai gazdaság kilátásait övező bizonytalanság erősödött az utóbbi időben. A közelmúltban az amerikai gazdaság növekedése lelassult. Bernanke szerint a kockázatos amerikai jelzálogpiac miatt a helyzet alakulását komoly figyelemmel kell kísérni.
Órákon belül fehérbe borulhat Budapest