Később döntenek Kaiser perújításáról

A Győri Fellebbviteli Főügyészség megvizsgálta a móri bankrablás miatt jogerősen tényleges életfogytiglani fegyházra ítélt Kaiser Ede perújítási indítványát. Úgy döntött, hogy ennek elutasítását kezdeményezi a Fővárosi Ítélőtáblánál. Döntés egy hónap múlva várható.

2007. 04. 10. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miként már korábban megírtuk, a Győri Fellebbviteli Főügyészség a móri vérengzés miatt tényleges életfogytiglani fegyházra ítélt Kaiser Ede perújítási kérelmének elutasítását javasolta. Az indítványt múlt hét pénteken nyújtotta be a Fővárosi Ítélőtáblára. A tegnap kiadott közlemény szerint a védelem adatai alapján egyelőre nincs mód az eljárásra. Ezt akkor folytathatják le, ha a Nemzeti Nyomozó Iroda befejezi a vizsgálatokat N. László és W. Róbert gyanúsítottak ellen, és vádat emel ügyükben. Ezután a Győri Fellebbviteli Főügyészség haladéktalanul megteszi a szükséges intézkedéseket – áll a közleményben.
A Fővárosi Ítélőtábla büntető- kollégiumának vezetője, Czine Ágnes lapunkat arról tájékoztatta, hogy a dokumentum még nem érkezett meg. A perújítás elbírálására a törvény csak egy speciális esetben ír elő határidőt, de az ügy bonyolultságától függően egy hónap alatt döntés születhet.
A tényleges életfogytiglanra ítélt Kaiser Ede védője, Dezső Antal szerint az ügyészség egyáltalán nem foglalkozott azokkal az újonnan feltárt bizonyítékokkal, amelyek védence ártatlanságára utalnak. – Ezeket az ügyészségnek be kellett volna szereznie a rendőrségtől. A nem is olyan rég folyó nyomozásban már most ezerszer erősebb bizonyítékok állnak ugyanis rendelkezésre, mint amelyek alapján Kaisert tényleges életfogytiglani fegyházra ítélték – érvelt Dezső Antal. Érthetetlen az is, hogy a központi irányítású, hierarchikusan felépülő ügyészség miért nem hangolja össze a móri ügyben folyó három-négy büntetőeljárást. Az is, hogy miért képvisel az ügyben többféle álláspontot.
A Pécsi Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Karának büntetőjogi tanszékvezetője, Tóth Mihály szerint elvileg el lehetett volna rendelni a perújítást. Úgy gondolja azonban, hogy ez még korai lenne. – Bármilyen meggyőző érvelés alapján ugyanis nem zárható ki biztosan Kaiser Ede bűnössége – vélte a jogász, aki évtizedek óta ügyészként is dolgozik. Tóth Mihály szerint érdemes megvárni a móri gyilkosságok ügyében folyó új nyomozás végét, mert annak eredményétől várható a teljes bizonyosság. Ha ez Kaisernak kedvez, akkor az ártatlanul eltöltött időért komoly jóvátételben reménykedhet.
Ismeretes: a 2002. május 9-i móri vérengzés miatt Kaiser Edét tavaly tényleges életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélték. A társának tartott Hajdú Lászlót vádolják a nyolc gyilkossággal. Februárban viszont elfogtak két tatabányai férfit, akiket szintén a móri bűncselekményekkel gyanúsítanak. Ezek után Kaiser Ede az elmúlt hónapban perújítási indítványt nyújtott be a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészségre.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.