Magyarázat az uniós elmarasztalásra

2007. 04. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Kormányszóvivői Iroda szerint azért marasztalta el a napokban hazánkat a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága, mert a magyar állam „a rendelkezésre álló adatok alapján nem tudott meggyőző érvet szolgáltatni arra, hogy a bírói, ügyészi eljárások alaposak voltak” egy hazánkban élő angol nő panaszai nyomán. Hogy miért nem tudták mindezt bizonyítani a hatóságok, arra nem tértek ki. Szerintük az Európai Bíróság nem állapította meg, hogy kegyetlen vagy megalázó bánásmód érte volna a felperest a rendőrség részéről.
A hölgyet állítása szerint 2002-ben bántalmazott a rendőrség, amikor egy utóbb bűncselekmény hiányában megszüntetett eljárásban elő akarták állítani őt és édesanyját. A rendőrség azt állította, hogy a külföldi állampolgárok ellenálltak az intézkedésnek. Sophie Barta az eset miatt az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult, amely több mint másfél millió forintos kártérítést rótt ki a magyar államra, megállapítva, hogy a hatóságok megsértették az európai emberi jogi egyezmény kínzást és megalázó, embertelen bánásmódot tilalmazó cikkelyét, mert nem vizsgálták ki érdemben a sértett panaszait.
A szóvivői irodán közölték: a kormánynak nincs jogköre arra, hogy az ügyben vizsgálatot rendeljen el, ezt csak a független bíróság és az ügyészség teheti meg. Hogy lesz-e ilyen vizsgálat, arról csak azután döntenek az illetékes szervek, hogy az ítélet jogerőssé válik, ami még körülbelül három hónap – tették hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.