Elismerte a Miniszterelnöki Hivatal a Népszavának, hogy a kormányfő úgymond „eltérítette” az államtitkárok többségének illetményét. Az államtitkárok fizetése eddig bruttó 949 500, míg a szakállamtitkároké 712 100 forint volt. Több képviselői mandátummal is rendelkező államtitkár viszont 1,139 millió forintot tüntetett fel vagyonbevallásában államtitkári fizetéseként. A nem parlamenti képviselő államtitkárok nem kötelesek vagyonbevallásukat nyilvánosságra hozni. A szocialista Arató Gergely, Csizmár Gábor, Gál J. Zoltán, Gőgös Zoltán, Iváncsik Imre, Újhelyi István és az SZDSZ-es Horn Gábor vagyonbevallásából azonban kiderül, hogy már az eltérített, vagyis jelentősen megemelt összeget kapják havonta tevékenységük után. A Kormányszóvivői Iroda összesítéséből kiderül, hogy a 20 államtitkárból 15-nek, míg a 48 szakállamtitkárból mindnek engedélyezte a miniszterelnök a magasabb bérezést. Ezek egyedi döntések, a megemelt fizetéseket egy tavaly elfogadott törvény alapján tehette meg a miniszterelnök. Információink szerint korábban nem volt erre precedens.
Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője szerint pontosan ezek a döntések bizonyítják, hogy Gyurcsány Ferenc semmibe veszi a polgárokat és a korábbi ígéreteit. Mint a Magyar Nemzetnek fogalmazott: a kormányfő állandóan az olcsóbb államról beszélt, miközben titokban felemeli az államtitkárok bérét, s százmilliókat költ a kormányzati propagandára. Most kitüntette a megélhetési válság sztahanovistáit – jegyezte meg Szijjártó Péter.
Nem a szóvivőségre. Kálmán Olga nem vállalja a kormányszóvivőséget, mivel jó ideig szeretne jelenlegi pályáján maradni. A kormánypárti ATV műsorvezetője az MTI-nek elmondta, „megkeresés volt, beszélgetés volt, de a válaszom: nem”. Korábban az MTI kormány közeli forrásból úgy értesült, Kálmán Olga neve valóban felvetődött a lehetséges szóvivőjelöltek között.
Ez történt az ország karácsonyfájának utcájában - galéria