Enyhe ítélet a tolvaj rendőrnek

Egy év nyolc hónap, négy évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte tegnap első fokon a Fővárosi Bíróság katonai tanácsa E. Zoltán volt rendőr századost, aki a május 4-i budapesti Széna téri túszejtéses bankrablás helyszínéről 460 ezer forintot ellopott. A fellebbezések miatt az ügy a táblabíróságon folytatódik.

2007. 05. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyorsított eljárásban egy év nyolc hónap, négy évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte tegnap első fokon a Fővárosi Bíróság katonai tanácsa E. Zoltán volt rendőr századost, aki a május 4-i, fővárosi Széna téri túszejtéses bankrablás helyszínéről 460 ezer forintot ellopott. A bíróság szolgálatban elkövetett kötelességszegés és lopás miatt mondta ki bűnösnek a vádlottat. Mellékbüntetésként a bíróság megfosztotta tiszti rendfokozatától a szolgálatáról önként lemondott rendőrt.
Kihallgatásakor a fővárosi, II. kerületi kapitányság fizikatanár diplomával rendelkező, főnyomozóként helyszíni szemlebizottság-vezető beosztásban lévő E. Zoltán bűnösnek mondta magát. „Hülye voltam és bekattantam, egy marék pénzt a zsebembe raktam” – emlékezett vissza a történtekre a vétkes. A pénzből állítása szerint csekkeket fizetett be, tankolt az autójába és vásárolt. A házkutatáskor 115 ezer forintot találtak nála. A bíróságon megjelent az OTP Bank jogi képviselője, akinek a tárgyalás egyik szünetében E. Zoltán átadott 345 ezer forintot, így a kár megtérült.
Az ítélet megegyezett az ügyészi feljegyzéssel, vagyis azzal, hogy a vádlott május 4-én 24 órás készenléti szolgálatot látott el, és a Széna téri bankrablás helyszínelésében vett részt. Feladata a túszejtő által elrabolni kívánt bankjegyek elkülönítése és számolása volt. Ezt használta ki, amikor 460 ezer forintot ellopott. A bűncselekményt a bank belső kamerái rögzítették.
A ítélet indokolása szerint azzal, hogy a vádlott szemlebizottsági tagként ellopta a pénzt, kötelességszegést követett el. De itt nem egy egyszerű lopásról volt szó, hanem a vádlott bűnjelet tüntetett el, amit a saját céljaira akart fordítani, és ezzel a nyomozás eredményét veszélyeztette – hangsúlyozta a katonai tanács vezetője. Enyhítő körülményként értékelték a vádlott beismerő, megbánó vallomását, jó parancsnoki jellemzését, hogy négy kiskorú gyermekről kell gondoskodnia, s azt, hogy megtérítette a kárt. Súlyosbító körülményként vették számba a hasonló jellegű katonai és köztörvényes bűncselekmények elszaporodottságát.
Az ítélet nem jogerős, az ügyész súlyosbításért, a védelem pedig azért fellebbezett, hogy a vádlottat a katonai bűncselekmény alól mentsék fel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.