Egészen novemberig folytatódnak a Nemzeti fejlesztési terv keretében az úgynevezett „partnerségépítő és készségfejlesztő tréningek” is a kancellária közelmúltban meghirdetett vezetőképzési tréningjei mellett. A gyakorlatokat a Pro Régió Ügynökség európai uniós forrásból szervezi meg, és közleményük szerint azt a célt szolgálják, hogy „legyenek a közép-magyarországi régió kistérségeiben összefogásra hajlandó csapatok, amelyek ha kell, egy szóra össze tudnak állni, és a kistérséget érintő pályázathoz a partnerségi együttműködést ki tudják alakítani és fenn tudják tartani”.
A Partnersegítés ösztönzése a közép-magyarországi régióban nevű program még tavaly szeptemberben indult, és májusig hatvan tréningen összesen 1200-an vettek részt. A tréningek három téma köré szerveződtek: Kommunikáció és konfliktuskezelés, Prezentációs készségfejlesztés és moderátorképzés, illetve Mintajellegű együttműködési modell kialakítása és bemutatása.
A tréningezés manapság roppant divatosnak számít kormányzati körökben, hiszen a közelmúltban „a vezetői stílusváltást elősegítő” továbbképzési tréningeket hirdettek meg minisztériumi vezetők részére, a köztisztviselőket pedig a teljesítményértékeléssel ismertetnék meg. Ez az ötlet a Latin-Amerikából Magyarországra csábított Szetey Gábor kormányzati személyügyi államtitkár fejéből pattant ki.
Szetey a napokban meghirdette a Változás nagykövetei című programot, amely az „élhetőbb, jobb” közigazgatás megteremtését célozza. Ennek érdekében köztisztviselői klubot, illetve olyan társkereső portált hoznak létre, amelyen a közigazgatásban dolgozók jobban megismerhetik egymást.
Most a magyar tudományos élet megújítása ellen indított támadást a Soros-hálózat