Nyilvános, egyfordulós pályázaton hirdeti meg értékesítésre az ÁPV Zrt. a Honvédelmi Minisztérium (HM) kezelésében lévő három gazdasági társaság kisebbségi részesedését. A privatizációs szervezetnek értékesítenie kell a törvény által kötelezően tartós állami tulajdonban tartott részesedésen felüli részt a HM Armcom Kommunikációtechnikai Zrt.-ben, a HM Arzenál Elektrotechnikai Zrt.-ben, valamint a HM Currus Gödöllői Harcjármű-technikai Zrt. esetében. A cégeknél a tartós állami tulajdoni hányad 50 százalék plusz egy szavazat, amely felett a tulajdonosi jogokat továbbra is a honvédelmi miniszter gyakorolja. A részvénycsomagok limitára a minisztérium értékelése és javaslata alapján a HM Arzenál Zrt. és a HM Armcom Zrt. esetében 1,1, a HM Currus Zrt. esetében 5,3 milliárd forint, vagyis összesen legalább 6-7 milliárdot akarnak kapni a részvényekért.
Mint arról beszámoltunk, a honvédelmi tárca három haditechnikai cége nem volt túlzottan sikeres, ezért kívánnak magánbefektetőket is bekapcsolni a társaságokba. Az eddigi vezetőségekben és felügyelőbizottságokban ugyanakkor feltűntek olyan személyek, akik egyes vélemények szerint nem az üzleti életben megszerzett szakértelmük miatt érdemelték ki ezeket a megbízatásokat. Az Armcom Zrt.-ben például nyugalmazott főtiszteké volt a főszerep, Kucsera Mihály nyugállományú ezredes és Kopasz Jenő nyugállományú dandártábornok is tagja a társaságnak, de egykor a felügyelőbizottság tagjaként tevékenykedett itt Matyuc Péter, a Népszabadság volt újságírója, Juhász Ferenc egykori honvédelmi miniszter szóvivője is. Az Arzenál Zrt.-ben újabban Bese Ferenc, a szaktárca megszüntetett beszerzési hivatalának volt vezetője kapott „parkolóállást”. A legérdekesebb társaság azonban továbbra is a HM Currus Zrt.
Ennek a cégnek igazgatósági elnöke még mindig az a Füzesi Attila, akinek édesapja Juhász Ferenc villájának építéséhez nyújtott hitelt a szocialista alelnök honvédelmi minisztersége idején, vezérigazgató-helyettese pedig az a Tácej Zoltán, aki feldarabolt harci járművekből származó fémet értékesített egy Veres János pénzügyminiszter egykori üzlettársával rokoni kapcsolatban álló vállalkozó cégének. Tácej üzlettársa volt annak a Kabai Károlynak, akit nemrég három és fél év letöltendő börtönbüntetésre ítéltek, mert számlagyárként üzemeltette azt a nyírbogáti céget, amelyet a kilencvenes években – még az adócsalásai előtt – együtt alapított Veres Jánossal. Kabai veje nagy mennyiségű fémhulladékot vásárolhatott a HM Currus Zrt.-től, amikor Tácej lett a hadrendből kivont haditechnikai eszközökből származó anyagok értékesítéséért felelős divízióigazgató.
Egyértelműen vezet a Fidesz a többi párt előtt