Földesi a pártalapítás jogi ügyleteinek lebonyolításával Simon Ibolyát bízta meg, aki akkoriban a Nemzetbiztonsági Hivatalnál (NBH) is dolgozott, majd később az alapítvány kurátora lett.
Szilvásy György nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő kancelláriaminiszter testvérének, Szilvásy Istvánnak is korábban született, kiterjedtebb kapcsolatai voltak nemzetbiztonsági tisztekkel. A BM-kórház nevében például – Szilvásy mellett – az a Mezei Csaba gazdasági-informatikai igazgató hagyta jóvá az Egymásért Egy-Másért Alapítvánnyal történő szerződéskötést, aki a Horn-érában az NBH gazdasági vezetője volt, s akit 2004-ben a hivatal egyik főigazgató-jelöltjeként emlegettek. Mezei ráadásul 2005-ben a BM-kórház jelenlegi biztonsági főnökével, Cseri Ferenccel is közös vállalkozásba kezdett. Cseri a rendszerváltás előtt kémelhárítóként szolgált, majd a Horn-időszak végéig szintén az NBH-t erősítette osztályvezetőként.
Található más nemzetbiztonsági kapcsolat is, hiszen tavaly év végén a „karitatív” szervezet kedvezményezettjei közé került Guba Ágnes virágkötő is, akinek férje, Guba László ugyancsak Horn Gyula idején dolgozott a titkosszolgálatoknak, 1998 óta pedig biztonsági céget működtet Nikolits István volt nemzetbiztonsági miniszter egykori kabinetjének munkatársaival. Guba öt éve abban a Nádor ’95 Rt.-ben is felügyelőbizottsági tag, amely a Horn-korszak titkosszolgálati beszállítójaként jelent meg a korabeli sajtóban.
Az Egymásért Alapítvány csempészadományait értékesítő Herba cégcsoport jogi képviselője, Szőke András szintén a Nádor ’95-nél felügyelősködik. A Szilvásy család korábbi kapcsolatai azt is bizonyíthatják, hogy a kancelláriaminiszter és családja nem csupán áldozatai az Egymásért-ügynek, akiket megpróbáltak a „bűnözők behálózni.”
Részletek a 4. oldalon
Orbán Viktor: Három év alatt közel 40 százalékos minimálbér-emelés