Tisztújítás a Fideszben

Befejeződött a Fideszben a tisztújítás, legalábbis a Szövetség testületeiben. Értesüléseink szerint azonban nemcsak a legnagyobb ellenzéki párt egyes szervezetei – elnökség, választmányok, tagozatok – újultak meg, hanem számos választókerületben is új vezetők dolgozhatnak majd ősztől.

2007. 06. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tegnap – a párton belül utolsóként lezajlott testületi tisztújításon – a Fidesz országos választmányában ismételten bizalmat kapott Kövér László elnök. A politikust egyhangúlag választották meg.
A választókerületi területi felosztást először a legnagyobb ellenzéki párt vezette be 2003-as néppárttá alakulása után – egyelőre egyedüliként, bár az SZDSZ is gondolkodik hasonló rendszeren. A választókerületi elnökök általában a körzet képviselőjelöltjei is egyben. Amíg egy helyi, például városi elnöki tisztség már kevesebb jelentőséggel bír, mint korábban, addig a választókerületi elnökre több munka és felelősség hárul a szervezetépítésben, a kampányban, a térség érdekeinek képviseletében. Úgy tudjuk, 15 választókerület élén történik csere lemondás vagy leváltás miatt. Pécsen például mind a három elnököt leváltották, de a budapesti Erzsébetvárosban, Miskolcon, Gárdonyban, Érden, valamint Heves, Békés és Bács-Kiskun megye több körzetében is személycserék várhatók.
*
Az új térségi pártvezetőktől hatékonyabb munkát, eredményeket várnak el, ők koordinálhatják és irányíthatják majd a népszavazási kampányt is a körzetükben. Kinevezésükről szeptemberig dönt a helyi Fidesz-szervezetek ajánlása alapján Orbán Viktor pártelnök. A választókerületi elnököknek ugyanúgy, ahogy Orbán Viktornak, két évre szól majd a mandátuma. Információink szerint konzultáció kezdődött az elnökségben arról is, hogy azok a fideszes parlamenti képviselők, akik egyben polgármesterek is, a jövőben ne vállaljanak bizottsági tagságot az Országgyűlésben. Közülük ugyanis sokan helyi elfoglaltságuk miatt ritkán vesznek részt ezeken az üléseken, nincs energiájuk megfelelő alapossággal felkészülni a bizottsági munkára.
– A népszavazás lehet az az eszköz, amellyel meg lehet állítani a kormány reformnak nevezett ámokfutását – erről Varga Mihály beszélt a Fidesz választmányi ülésén. Magyarország nem reformálódik, hanem deformálódik, az országot a kétségbeesett kapkodás és a csődelhárítás jellemzi, az egzisztenciális válság már az emberek 20-25 százalékát érinti – jegyezte meg az alelnök. – Egyedül a referendum adhatja vissza annak a lehetőségét, hogy lefolytassuk az értelmes vitákat az emberek és az ország állapotáról – mondta. Varga Mihály az eltelt öt évről úgy vélekedett, hogy az a hazugságok ciklusa volt, Medgyessy Péter, Gyurcsány Ferenc és Veres János többet hazudott, mint a Pravda nyolcvan év alatt. A Fidesz alelnöke úgy vélte, a kormány retteg a népszavazástól, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök pedig zavart állapotban van; megzavarta, hogy az emberek lehetőséget kaptak véleményük elmondására.

Orbán a manipuláció ellen. Törvényjavaslatot nyújt be a Fidesz, hogy tiltsák ki a tévé-, a rádió- és az óriásplakát-reklámokat a politikai kampányokból. Orbán Viktor az Index.hu-nak adott interjújában kifejtette: – Itt a lélektani pillanat, hogy egy új szabályt vezessünk be, a reklámokat ki kell tiltani a politikai életből.
Orbán Viktor szerint 2006-ban megtanulták az emberek, hogy a reklám nem a tájékoztatást szolgálja, hanem manipulációs eszköz, és valójában csőbe húzzák vele a szavazókat. Ezért azt javasolja, hogy a tévé-, a rádió- és az óriásplakát-reklámokat a jövőben tiltsák ki a politikai kampányokból, amire egyébként európai példa is létezik. A pártelnök szerint új szabályok kellenek a népszavazásra, érdemes lenne újragondolni a köztársasági elnök hatáskörét, s csökkenteni kellene a parlament létszámát. A népszavazásról kifejtette: a referendum nem azt jelenti, hogy nem lehet reformokat bevezetni, hanem azt, hogy senkinek nincs joga az emberek megkérdezése nélkül és emberek ellenére reformokat bevezetni. Orbán egy esetleges szakértői kormányra vonatkozó kérdésre azt mondta, továbbra is az előre hozott választások híve, mondván, nem a pártoknak, hanem az embereknek kellene eldönteniük, milyen kormánya legyen az országnak, 2006-ban erre nem volt módjuk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.