Kabai Károly finoman fogalmazva is ellentmondásos személyisége a Veres Jánoshoz fűződő korábbi üzleti kapcsolat mellett azért is tart számot közérdeklődésre, mert miközben büntetőpere javában folyt, az MSZP annyira bízott benne, hogy őt indította polgármesterjelöltként a tavaly őszi önkormányzati választásokon Nyírbogáton. A párt potentátjaival ápolt jó viszonyának már ezelőtt is voltak megnyilvánulásai, Veres tavaszi országgyűlési választási kampányrendezvényeire Kabai busza szállította az MSZP szimpatizánsait, a Juhász Ferenc vezette honvédelmi tárca pedig 292 millió forintos megrendeléssel járult hozzá céges bevételeihez.
Kabai évekig elhúzódó büntetőperében április 19-én született jogerős elmarasztaló ítélet. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróság több száz millió forintos áfacsalás elkövetésében találta bűnösnek a vállalkozót, s ezért három és fél éves letöltendő börtönbüntetésre ítélték. Azon a napon, amikor meg kellett volna kezdenie büntetését, lapunknak úgy nyilatkozott, nem szegül szembe az igazságszolgáltatással, és bemegy a börtönbe. Ám nem így tett, hanem betegségre hivatkozva halasztási kérelmet nyújtott be, amit a bíróság figyelembe is vett. A súlyos, szakértői vélemények szerint börtönkörülmények között nem kezelhető idegösszeomlás tényét azonban a nyírbogátiak megkérdőjelezték.
Lapunknak és a Hír TV-nek nyilatkozva elmondták, többször is látták a faluban saját autóját vezetve, egyedül közlekedni. Bár újabb halasztási kérelmét a Nyíregyházi Városi Bíróság elutasította, jól értesült forrásunk szerint a vállalkozó ma sem szándékozik bemenni a börtönbe. E döntése a hatályos jog szerint azzal jár, hogy körözést fognak kiadni ellene.
Úgy értesültünk, Kabai rendőri intézkedést maga után vonó elhatározását az motiválja, hogy felülvizsgálati kérelmét szeptember 4-én tárgyalja a Legfelsőbb Bíróság, s jogi szakértők véleménye szerint az sem kizárt, hogy ezen felmentő ítélet születik. A kissé vérmesnek tűnő optimizmusra alapot adhat, hogy a törvények változása miatt ma már más a megítélése Kabai cselekményének.
Kabai Károly a kilencvenes évek elején Veres Jánossal alapított színesfém-kereskedelemmel foglalkozó vállalkozást Nyírbogáton. A jó haszonnal kecsegtető üzletből néhány év múlva Veres kiszállt, Kabai azonban egyre jobban bedolgozta magát a beszerzési források oldaláról mindig is némi bizonytalanságot mutató bizniszbe. A színesfém-kereskedelem azért volt szalonképtelen – mi több, gyanús – többek szemében, mert miközben óriási mennyiségben tűntek el rézszerelvények, drótok az üzemekből és raktárakból, alumínium oszlopokon álló közlekedési jelzőtáblák az utak mellől, a kereskedők többnyire nem tudták igazolni, honnan szerezték be a jó haszonnal továbbadott árut. A kereskedők egy része úgy igyekezett az ebből adódó kellemetlenségeket kivédeni, hogy a beszerzett színesfémet fiktív számlák-
kal lefedték. E módszerrel mindjárt adózási szempontból is kedvezőbb helyzetbe kerültek, ugyanis a fiktív számla általános forgalmiadó-tartalmával fizetendő közterhüket csökkenteni tudták.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróság április 19-i ítélete szerint ilyen – adócsalásnak minősülő – módszereket alkalmazott Kabai Károly cége is, ezért ítélték három és fél évre a vállalkozót.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!