Ebben a témában nincs és nem is volt érdemi kapcsolatunk a szaktárcával – közölte Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke. Hozzátette: – Lehet, hogy azért nem igénylik az együttműködésünket, mert ismerik a témáról alkotott álláspontunkat. A kamara elutasítja a több-biztosítós rendszert, s mindent megtesz annak érdekében, hogy megakadályozza a bevezetését – szögezte le.
Varga Imre, a szakrendelőket képviselő, Medicina 2000 elnevezésű szervezet vezetője úgy fogalmazott: az új biztosítási rendszert érintő érdemi egyeztetésben ők sem vettek eddig részt. – Ha hívnának, természetesen elmondanánk a véleményünket – szögezte le, majd hozzátette: nem lehet egy ilyen horderejű, az egészségügy jövőjét alapvetően meghatározó kérdésben a hátuk mögött dönteni.
Cser Ágnes, az Egészségügyben és a Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke is úgy látja, hogy nincs érdemi egyeztetés a biztosítási rendszer jövőjéről. Elmondta: felkérte a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának elnökét, hogy kezdeményezzen soron kívüli egyeztetést Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknél a témában. Leszögezte: a végsőkig tiltakoznak a tervezett rendszer bevezetése ellen.
Megkérdeztük több betegszervezet képviselőjét is, de egyikük sem tudott semmit az előkészületekről. Az Egészségügyi Minisztérium sajtóosztálya szerint viszont volt is és lesz is egyeztetés ebben a kérdésben. – Az év elején valóban felkért bennünket a tárca, hogy vegyünk részt egy előkészítő munkacsoport munkájában, de ezt azért utasította el a kórházszövetség, mert eleve nem értett egyet a több-biztosítós rendszer bevezetésével – közölte Varga Ferenc, a szervezet elnöke. Hozzátette: a napokban ugyan egyeztettek az egészségügyi reform eddigi részéről és a szükséges korrekciókról a szakminisztérium felső vezetőivel. A megbeszélésen sok mindenről szó esett, de érdemi részletekről nem tárgyaltak, az újságokban és a tárca honlapján olvashatónál nem tudtak meg többet.
A szakrendelőket képviselő Varga Imre azt tette hozzá, hogy a munkacsoportokban soha nem esett szó érdemi részletekről.
A szaktárca arról is tájékoztatta lapunkat, hogy zajlik a koncepcióalkotás és a szabályozás jogi előkészítése. Küldtek egy listát is, amelyen azokat a szakmai szervezeteket sorolják hosszasan, amelyeket a szerdai kormányülésen elfogadott ütemezés szerint bevonnának a koncepció elkészítésébe. Közölték, hogy szeptember 15-ig kell benyújtani a törvényjavaslatot, s azt az őszi ülésszakon várhatóan el is fogadják a képviselők. A nemzetközi pályázat kiírása után az új biztosítótársaságok 2008. január elsejével alakulnának meg, ezt követné a tagtoborzás.
Zseniálisak, így istenítette nyilvánosan Magyar Péter az EP-képviselőit, a hangfelvételen viszont példátlanul mocskolta őket