Többen transzparensekkel tüntettek tegnap a Nyírő Gyula Kórház Lehel utcai bejáratánál, tiltakozva, hogy az angyalföldiek kórházából a szocialista polgármester javaslatára az Állami Egészségügyi Központba telepítenék az amúgy is jelentősen szűkített belgyógyászati, neurológiai, gasztroenterológiai fekvőbeteg-ellátást. Az egyik tábla felsorolta a „kórházrombolókat”: Tóth úr, Fletó, H. Ági. Mások arra kérték a kerület vezetőjét: „Polgármester úr, ne nyírja ki a Nyírőt!” Pesti Imre szerint országszerte egyre nagyobb a káosz, Budapesten pedig őszre csődbe mennek a kórházak. Ezt Szolnoki Andrea, a fővárosi egészségügyi bizottság SZDSZ-es elnöke elismerte, kiemelve: erre figyelmeztette az egészségügyi minisztert, az angyalföldi kórház ügyében pedig egyeztetésre kérte a két intézményt. Ez a mai napig nem történt meg, a betegek zöme azt sem tudja, hová kell mennie.
Idén januárban a helyi képviselő-testület – éppen Tóth József javaslatára – egyhangúlag fogadott el állásfoglalást arról, hogy ne csökkentsék a kapacitást, mert az veszélyezteti a betegellátást. Ismeretes, a miniszteri döntés jelentősen korlátozta az ellátást, ám a polgármester – szembeszegülve a rá kötelező határozattal – június elején Demszky Gábor főpolgármesternek már olyan levelet küldött, amelyben kéri, hogy a fővárosi fenntartású Nyírő-kórháztól a még megmaradt ellátási feladatokat is vigyék át a volt Honvéd Kórházba. Rétvári Bence (KDNP) fővárosi képviselő szerint egyértelmű: Tóth pártutasításra, pártkatonaként viselkedett.
A polgármester sajtóreferensével, Gellért Lajossal utasíttatta viszsza a szerinte „minden szakmaiságot nélkülöző, lakosságellenes politikai támadást”, és az ellenzék felelősségét firtatta az ügyben. – Áprilistól új helyzet van, a miniszter döntött, a Nyírő feladatait az új állami kórház komplexebben tudja majd ellátni. Ezért nem kellett újra testület elé vinni az állásfoglalást – fűzte hozzá a sajtóreferens.
Prisztás-gyilkosság: ki lehetett a gyilkos?