A vasprefektus gyanús szerződése

Bűncselekmény gyanúját is fölvetheti az a szerződés, amelyet Gergényi Péter volt budapesti főkapitány írt alá január elején Ben Hadj Soulimane Mondherral, ugyanis a két érintett pár nappal később, január 22-én közös utazásszervező céget alapított. Gergényi ügyvédje azt állítja, a két dolognak egymáshoz semmi köze.

2007. 08. 27. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Érdekes egybeesés, hogy a Gergényi Péter ellen indított fegyelmi eljárás alapja egy olyan szerződés, amelyet a volt budapesti főkapitány néhány nappal azelőtt írt alá Ben Hadj Soulimane Mondherral, hogy a két férfi közös utazásszervezési céget hozott volna létre. Miközben az ominózus szerződést január első napjaiban hozták tető alá, az utazásszervezéssel foglalkozó Admiral Tours Hungary Kft.-t január 22-én alapította meg többek között Gergényi és a tunéziai férfi. Ugyanakkor a társaság létesítő okiratát már tavaly decemberben beadták a cégbíróságra, tehát a két szerződő fél már egy hónappal a közpénzek sorsáról döntő megállapodás nyélbe ütése előtt szoros kapcsolatban állhatott egymással.
Mint azt megírtuk, a szerződés révén a tunéziai férfi utaztatási és tolmácsolási feladatok ellátásáért havi 200 ezer forintot kapott az akkor még Gergényi vezette BRFK-tól. A fegyelmi eljárást egy héttel ezelőtt indította Bencze József országos főkapitány, és több másik szerződés jogszerűségét is vizsgálják.
Gergényi nem nyilatkozott az ügyről, jogi képviselője, Gulyás Gábor viszont elmondta: Gergényi Péter megdöbbenve értesült a fegyelmi eljárás indításáról, mivel álláspontja szerint semmiféle jogsértést nem követett el. Arra a kérdésünkre, hogy a szerződés januári megkötésében szerepet játszott-e, hogy Gergényi és Ben Hadj Soulimane Mondher még ugyanabban a hónapban közös céget hozott létre Admiral Tours néven, a jogi képviselő azt válaszolta: a két eseménynek egymáshoz semmi köze nincsen. Ugyanakkor Szima Judit, a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezetének főtitkára lapunkkal közölte: meg kell vizsgálni, hogy Gergényi és a tunéziai férfi akkor is írt-e alá szerződéseket, amikor már üzlettársak voltak, mert ez esetben nem fegyelmi eljárást, hanem büntetőeljárást kell indítani.
Gulyás Gábor ügyvéd a Népszabadságnak azt mondta, a fegyelmi eljárás kimenetelétől függően jogi ellenlépéseket terveznek az ügyben, ugyanis titoksértésnek tartják, hogy egy megbízási szerződés következmények nélkül a sajtó birtokába kerülhet.
Ezzel szemben Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos elmondta: egy közfeladatot ellátó szerv tevékenységével összefüggő szerződése, amely közpénzek sorsáról dönt, szinte kivétel nélkül mindig nyilvános. – Jelen esetben a tolmácsolási és utaztatási feladatok semmiképpen sem minősíthetők állam-, szolgálati vagy üzleti titoknak – hangsúlyozta az ombudsman.
Jegyzet a 7. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.