Az NBH megmagyarázza

Miközben folyamatos támadások érik a magyar nemzeti szimbólumokat a balliberális erők részéről, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) internetes honlapján igényes magyarázatot kaphatunk arra, hogy mi is a valós jelentése, eredete az Árpád-sávos pajzsnak vagy a turulmadárnak, amely ott szerepel az NBH címerében is.

2007. 08. 29. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormánypártok politikusai hetek óta elhatárolódásra szólítják fel a törvényesen bejegyzett Magyar Gárda kapcsán a Fidesz vezetését, a történelmi egyházakat és a köztársasági elnököt. Miközben folyamatos támadások érik a magyar nemzeti szimbólumokat és a másként gondolkodókat a balliberális erők részéről, a Nemzetbiztonsági Hivatal internetes honlapján igényes magyarázatot kaphatunk arra, hogy mi is a valós jelentése, eredete az Árpád-sávos pajzsnak vagy a turulmadárnak. Természetesen a Nemzetbiztonsági Hivatal értelmezésében sem náci vagy nyilas jelkép a turul és az Árpád-sáv, amelynek címerében mind a két szimbólum fellelhető. A kormánypártok többek között a Magyar Gárda létrehozása kapcsán nevezték az Árpád-sávot náci, nyilas szimbólumnak, de ugyanígy járt korábban a turul is. Előbbi ráadásul éppen olyan formában szerepel az NBH logóján, pajzs alakban, ahogy a gárdisták öltözékén is. Az NBH honlapja a turulmadárról úgy vall: „a magyarságnak azonban a turul, azaz a kerecsensólyom nemcsak népmeséiben, népművészetében, régészeti leletein előforduló motívum, hanem eredetmondájának legfőbb alakja, amely a totemhit világába vezet. E motívum (ősapa) a nemzet létét jelképezi… Nyakának kissé felborzolt tollai a harckészültséget jelzik. A turul e formája tehát összességében Szent István hagyományainak őrzőjeként az ország védelmére való készséget fejezi ki. A grafika fenti üzenetének erősítését szolgálja az ajánlott jelmondat is: A haza minden előtt.” Az Árpád-sávos pajzsról is külön magyarázat található: „a lovagi pajzs a plasztikától eltérően 4/4 osztású, ahol elvileg a sima sáv világos (azaz ezüst vagy fehér), a függőlegesen bordázott osztás sötét (vagy piros), a köztársasági címer színeinek és osztás számának megfelelően”.
Közismert az is, hogy számos fegyveres őrző-védő cég öltözteti embereit fekete ruhába. De ezt teszi például az egyik izraeli alapítású szerv, a nemzetközi Krav-Maga Szövetség is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.