A Magyar Gyógyszerész Kamara megyei elnökei megdöbbenéssel értesültek arról, hogy Matejka Zsuzsa, aki az Egészségügyi Minisztériumban a gyógyszerpiaci liberalizáció egyik kidolgozója volt, üzleti és politikai barátaival közösen a liberalizáció nyújtotta lehetőséget kihasználva gyógyszertárat létesített az egyik forgalmas bevásárlóközpontban. A kamara megyei elnökei keddi közleményükben ezt különösen azért tartják sérelmesnek, mert Matejka volt a liberalizációs jogszabályok minisztériumi előkészítője, és a gyógyszerpiaci szabályozás, az engedélyezés, illetve a szakmai felügyelet irányításában meghatározó szerepet betöltő egészségügyi miniszternek, Horváth Ágnesnek éppen ő a kabinetfőnöke. Az érdekképviselet úgy tudja, Matejka Zsuzsa a gyógyszerellátás és -finanszírozás egyéb területén is tulajdonosi pozíciókkal rendelkezik, és terjeszkedést fontolgat. A kamara megyei elnökei elítélték ezt a magatartást, amely szerintük a kabinetfőnök államigazgatási funkciójával összeférhetetlen. Ezzel egy időben a kamara országos elnöksége etikai vizsgálatot kezdeményezett az ügyben.
Az Egészségügyi Minisztérium viszont nem tartja összeférhetetlennek a kabinetfőnök gyógyszerpiaci szerepvállalását, mivel az ominózus cégben Matejka „kisebbségi tulajdonos, és tulajdonosi jogait nem gyakorolja”. Kiemelték: a minisztérium semmilyen kapcsolatban nem áll az egyes gyógyszertárakkal, nem nyújt nekik sem általános, sem egyedi támogatásokat, a gyógyszertárak a fogyasztóktól származó bevételekből tartják fenn magukat.
Mint arról beszámoltunk, Matejka több gyógyszertárban szerzett érdekeltséget. Az eMerGency Vital Gyógyszertár Üzemeltető Kft.-t a kabinetfőnök 2007. január 30-án alapította meg négy társával együtt. A céghez áprilisban csatlakozott az ismert vállalkozó, Somody Imre, akivel Matejka régóta munkakapcsolatban áll. Azt is megírtuk, hogy augusztus 20. alkalmából Matejka Zsuzsát éppen főnöke, Horváth Ágnes tüntette ki a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjének polgári tagozatával „a hazai gyógyszerellátás biztosítása érdekében végzett példaértékű tevékenységének elismeréseként”.
Egymilliárd forintot, a bevallott összeg tízszeresét költhették el Magyar Péterék tavasszal