Pokorni Zoltán a Fidesz elnökségi ülése utáni sajtótájékoztatóján kifejtette, ami Magyar Gárda címen történik, az rossz az országnak, és kizárólag Gyurcsány Ferencnek jön jól. Az ellenzéki párt alelnöke úgy fogalmazott: amit a gárda szervezői tesznek, az úgy kell az ország állapotával elszámolni nem képes miniszterelnöknek, mint egy falat kenyér, mint egy utolsó szalmaszál. – Ilyen marketingajánlatot soha még baloldali kormányfő nem kapott – jegyezte meg. Hozzátette: nem tudja, hogy jó szándékú, de meggondolatlan emberek naivitása, vagy beépített provokátorok tudatos számítása munkál-e a Magyar Gárda mögött, ám szerinte feltehetően mindkettő, bár nem hiszi, hogy Vona Gábort, a Jobbik elnökét Gyurcsány Ferenc irányítaná telefonon. – A Magyar Gárda egyvalakinek jó, az égető gondokról a figyelmet mindenáron elterelni kívánó miniszterelnöknek, valamint a hisztériakeltésben és a félelemkeltésben érdekelteknek – hangsúlyozta Pokorni Zoltán.
A politikus arra szólította fel barátait, a Fidesz tagjait, hogy ne legyenek akár naivitásból, akár jó szándékból részesei, szereplői, bábjai egy ilyen figyelemelterelő, hisztériakeltő akciónak. Úgy vélekedett, a kormány politikájának megváltoztatására a népszavazás lehet a törvényes és alkotmányos mód. Pokorni nem vitatta a Magyar Gárda kezdeményezőinek céljait, de kijelentette: a szervezet félelemkeltésre alkalmas, márpedig sokkal inkább az alkotmányos keretek közötti, közös cselekvésre és nyugalomra van szükség. – Nem hiszem, hogy parlagfűirtáshoz, véradáshoz egyenruha szükséges – jegyezte meg. – A Magyar Gárda megalakulásáért Gyurcsány Ferenc a felelős, és az emberek sok esetben elkeseredett indulatáért is, ugyanakkor azoknak az embereknek, akik kiszolgáltatottnak és tehetetlennek érzik magukat, nem egyenruhás masírozókra van szüksége, hanem a jelenlegi politika megváltozására – mondta a legnagyobb ellenzéki párt alelnöke. A hét végén Varga Mihály, a Fidesz másik alelnöke azt mondta: a miniszterelnök magatartása az oka a gárda létrejöttének, mert folyamatosan hazudott az országnak, és ez nem változott a őszödi beszéd óta.
A Fidesz mintegy két éve létező ifjúsági tagozata nyilatkozatot adott ki: Loppert Dániel elnök elhatárolódott a Magyar Gárdától.
Tegnap egyébként feljelentést tett Polgár Tamás az őt ért támadás miatt. A Tomcat néven ismert blogger csoportosan elkövetett garázdaság bűntette, rendzavarás és rongálás vétsége miatt nyújtott be ismeretlen tettesek ellen feljelentést, valamint panaszt a rendőri intézkedés elmulasztása miatt. Ismert, szombaton a budai Vár alatti Dózsa György téren megrendezett antifasiszta ellentüntetésen többen a békésen fényképeket készítő Tomcat és lapunk munkatársa elleni lincselésre uszítottak. Tegnap jelentkezett lapunknál Eötvös Pál, a Magyar Újságírók Országos Szövetségének (MÚOSZ) elnöke, s közölte, „minden olyan megnyilvánulás ellen tiltakozunk, amikor újságírókat inzultálnak, akadályoznak a munkájukban, így azt is elítéljük, ami szombaton
a Magyar Nemzet újságírójával történt”.
Eközben a miniszterelnök megírta második levelét is a Zsidó Világkongresszus vezetőinek. Arról biztosította a nemzetközi szervezetet, hogy megérti aggodalmukat. Gyurcsány Ferenc levelében felhívta a figyelmet, hogy a múlt héten levélben fordult Kovács Tamás legfőbb ügyészhez, akitől a Magyar Gárda Egyesület jogszerű működésének alapos és megalkuvást nem ismerő törvényi felügyeletét kérte. A miniszterelnök örömét fejezte ki, hogy szerinte a társadalom és a pártok nagy része elhatárolódott a gárdától, amelyet paramilitáris szervezetnek nevezett. Az egykori KISZ-vezető Gyurcsány Ferenc – aki egy zsidó családtól a nyilasok, majd a kommunisták által elkobzott rózsadombi villában él – olyan politikai megoldásokat keres, amelyeknek köszönhetően a közeljövőben „kétség sem férhet ahhoz, hogy a szélsőjobboldali ideológiák és mozgalmak nem találhatnak politikai szövetségesre, elvi támogatóra a parlamenti pártok, illetve azok képviselői között”.
Szlovákiában a kormányzati politika is megszólalt: „igen nyugtalanító és veszélyes kezdeményezésnek” nevezte a Magyar Gárda létrejöttét a szlovák kormányfő, Robert Fico Smer-SD (Irány-Szociáldemokrácia) nevű pártja. Ján Kubis külügyminiszter ugyancsak óvott a gárdától, s hozzátette, nagyon örül, hogy Magyarország legfőbb politikai vezetői elhatárolódtak ettől az ügytől.
Napi balfék: Bud Spencer tanácsai a diszkójampinak