Hamarosan zászlót bont a Magyar Gárda

Augusztus 25-én bont zászlót a Magyar Gárda. A szervezetet felügyelő egyesület elnökét, Vona Gábort – aki a Jobbik vezetője is egyben – kérdeztük a gárda célkitűzéseiről, önmeghatározásáról, egyenruhájáról. A még meg sem alakult Magyar Gárdát hisztérikus támadások érték a sajtóban felfegyverkezett, paramilitáris, szélsőséges, alkotmányellenes csoportnak titulálva. Vona Gábor szerint a vádaskodók saját céljaikat, terveiket próbálják rájuk aggatni.

2007. 08. 13. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Magyar Gárdától hangos a hazai sajtó egy jelentős része, napok óta egymást követik – jól behatárolható körökből – a félelmet és nácizmust rikoltó tiltakozások, közlemények. Egyáltalán meg akarja nyugtatni a tiltakozókat?
– A demokráciát nem a Magyar Gárdától félteném, hanem a gyurcsányizmustól. A Magyar Gárda bíróságon bejegyzett egyesület, amely augusztus 25-én bont zászlót. Akik most náciveszélyt szimatolnak, azok a magyar bíróságot nácizzák le, hiszen ott mindent rendben találtak az egyesület körül. Az, hogy már ilyen korán rágalomhadjárat érte a gárdát, meglepett, de némileg örömmel is töltött el, mert ez azt jelenti, hogy valami olyan dologra tapintottunk rá, ami a baloldal érdekeit sértheti. Aki a Magyar Gárdától fél, az valójában a nemzet felemelkedésétől fél.
– Lesznek fegyverei a gárdistáknak, valóban paramilitáris szervezetről van szó?
– Ha egy paramilitáris, felforgató egyesület létrehozása lett volna a célunk, akkor nem a bíróságra rohanva jegyeztettük volna be a Magyar Gárdát. A jog egyébként nem is teszi lehetővé, hogy egy egyesület felfegyverkezzen. Azt viszont nyíltan vállaljuk, hogy azt a fajta hiányt, ami a sorkatonai szolgálat után keletkezett – generációk nőnek fel, hogy nem tudnak lőfegyverekkel bánni, nincsen honvédségi alapismeretük sem –, valahogy pótolni szeretnénk. Ez azonban minden magyar állampolgárnak joga, lőtéren, lőmester mellett bárki gyakorolhat. Mi ennek a kereteit szeretnénk megteremteni, persze nem mi fogunk lövészetre oktatni, hanem azok a szakemberek, akik erre jogosultak, és azon a helyen, ahol ez legális. Sokan mondják persze, minek nekünk a Magyar Gárda, hiszen ott van a NATO, amelyik majd megvéd. Azonban ez nem így van, mert a NATO csak akkor véd meg, ha NATO-n kívüli támadás éri az országot.
– Valóban reális veszélynek tartja, hogy egy NATO-tagország támadja meg Magyarországot?
– Úgy vélem, hogy elsősorban nem a tamil tigrisektől kell féltenünk hazánkat, hanem NATO-tagországok támadásától tarthatunk, mégpedig a környező országokból. 1913-ban a világ nagyvárosaiban boldogan táncoltak a hölgyek és az urak, aztán egy év múlva kitört az első világháború. Jobb félni, mint megijedni.
– Csupán ez az oka a Magyar Gárda megalakulásának?
– Nem, a gárda nemcsak a honvédelemről szólna, hanem a nemzetvédelemről is. Vannak kulturális és társadalmi célok, amelyeket ez az egyesület el akar érni. A liberális oktatáspolitika rombolása hatalmas méreteket öltött, sokan mit sem tudnak tradícióinkról és kultúránkról. Először a gárda tagjait szeretnénk erre oktatni, de később ennek mintájára szabadegyetemeken, népfőiskolákon szervezünk oktatást, hogy az ifjúságot felvértezzük ezekkel az ismeretekkel. A másik fontos feladata a gárdának az emlékművek, szobrok, hadisírok, templomok gondozása, ápolása, természetesen ezt mind önkéntesen, ingyen tesszük. A polgári védelemmel is szeretnénk együttműködni, hiszen minden magánszemélynek joga van ahhoz, hogy bűncselekményeket akadályozzon meg, visszatartsa a bűnelkövetőt, és értesítse a rendőrséget. A Magyar Gárda is élni kíván ezzel a joggal, hiszen a magára hagyott vidék és a széteső főváros egyre inkább a mindennapi bűnözés melegágya lesz.
– Hogyan jellemezné a gárda önvédelmi jellegét?
– A globalizmus korában meg kell védenünk a kultúránkat, a magyar nemzetet.
– Kiderült, illetve kiderítettük, hogy magán fegyveres, egyenruhás osztagok most is léteznek az országban, elég csak az In-Kal Securityre vagy a Maccabira gondolni. Tőlük is vettek ötletet?
– Nem ezek a minták, hanem a nemzetőrség, a leventemozgalom, a hazafias nevelés különböző fórumai, amelyek korábban működtek. Az oktatáspolitika csődjével olyan hiány alakult ki ezen a területen, amit nem akar betölteni senki a mai politika fősodrából.
– A jobboldalinak nevezett politika tehetetlensége – beleértve minden ide sorolt erőt, köztük a Jobbikot – is közrejátszott a szervezet megalakulásában?
– 2002 óta nem tud a jobboldal az ország életébe beleszólni. Ezenkívül kiemelném a kétszázalékos törpepártnak, az SZDSZ-nek a szerepét, amely végrehajtja az MSZP-vel, de akár az országgal szemben is az akaratát. Az ebből fakadó elkeseredettség is benne van a gárda megszületésének okaiban.
– A Mazsihisz felfegyverzett alakulatnak nevezte a még létre sem jött Magyar Gárdát, s úgy véli: a radikális erők megkezdték a felkészülést a fegyveres erőszakra, ami veszélyezteti a hazai zsidóság nyugalmát. Mi erről a véleménye?
– A Mazsihiszt jelenlegi vezetésével nem tartom a magyar zsidóságot reprezentáló egyesületnek. Egy szélsőséges szervezet, amely az „antiszemitizmus-ipar” egyik hazai fóruma lett. Ha az SZDSZ vagy a Mazsihisz megnyilatkozik a jobboldallal kapcsolatos politikai kérdésben, akkor már nagyon jól tudjuk, hogy náciveszélyről fújnak riadót. A Mazsihisztől pedig külön kirekesztésnek érzem ezt, hiszen köztudott, hogy egyes tagjait valamifajta kapcsolat fűzi az In-Kal Securityhez, másrészt azt hallottam, hogy a zsidó vallási szervezet vezetőségében több volt munkásőr is dolgozik, akik tehát korábban fegyveres testületben szolgáltak. Egyébként ki mint él, úgy ítél. Amikor minket ilyen dolgokkal vádolnak, akkor úgy érzem, a saját céljaikat, terveiket projektálják ránk. Köves Slomó rabbi azonban azt nyilatkozta, hogy Magyarországon nyugodtan lehet zsidóként élni. Én nála okosabb nem akarok lenni ebben a kérdésben.
– A hirszerzo.hu szerint a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) „vigyázó szemei” a kezdetektől figyelemmel kísérik majd a gárdát. Felkészültek a szolgálatok ténykedésére?
– Ezt nem tudjuk kivédeni. A Magyar Gárda szervezése március 15. óta zajlik, ha a Nemzetbiztonsági Hivatal csak most kezdett el figyelni, akkor úgy tűnik, elkéstek kicsit. De nekünk nincs titkolnivalónk, és fel is kérem az NBH-t, mint a gárda felett őrködő egyesület elnöke, hogy a megszerzett információit nyugodtan hozza nyilvánosságra. Annyit kérek csupán cserébe, hogy az Egymásért Egy-Másért Alapítványhoz és a Szilvásy családhoz köthető információkkal is ezt tegyék.
– Für Lajos volt honvédelmi miniszternek mi lesz a szerepe?
– Augusztus 25-én a Szent György téren lesz az avatási szertartás, ahol 56 gárdistát avatunk fel a terveink szerint. Az okleveleket Für Lajos volt honvédelmi miniszter adja át. Ő egyébként nem tagja a Magyar Gárdának.
– Tényleg „ijesztő” fekete egyenruhát viselnek majd a gárdisták?
– Még senki nem láthatta az egyenruhákat. Annyi igaz a fekete színből, hogy az uralkodó benne. A fekete ünnepi szín: az elmélyültség és a méltóságteljesség színe. A nadrág fekete lesz, az ing viszont hosszú ujjú és fehér, fekete mellénnyel. Ez utóbbin lesz egy Árpád-sávos pajzs, Imre király pajzsa. Modern, fiatalos, sportos egyenruha lesz.
– A támadások elkerülése végett nem lett volna célravezetőbb élénkebb, mondjuk rózsaszínű egyenruhát tervezni?
– Ha rózsaszín lett volna, talán akkor is vád ért volna minket a szín miatt. Én nagyon szomorúnak tartom, hogy Magyarországon egyeseknek a fekete ruháról az
SS jut az eszébe, és nem például Mátyás király fekete serege.
– A Fidesz és a KDNP a Honi Gárda megalakítását javasolja, amelyről ötpárti egyeztetés is várható, s a kormánypártok sem zárkóztak el az ötlettől.
– A miénk volt a korábbi, ugyanakkor szimpátiával figyelem a kezdeményezést. Nem tartom azonban reálisnak, hogy a Simicskó István által elképzelt ötpárti megegyezés tető alá hozható.
– Mennyi ideig működhet ön szerint az egyesület?
– Hosszú távú nemzetpolitikai céljaink vannak a gárdával, amellyel kapcsolatban még nagyon sok és átgondolt szakmai munkát kell elvégeznünk. Hatalmas felelősséget vettünk a vállunkra, s átérzem azt, hogy ezzel nem szabad visszaélnünk. A baloldal olyan mértékben hiszterizálja a társadalmat, hogy nagyon okosan kell a gárdát működtetni.
– Jó ötlet, hogy személye miatt a szervezetet a Jobbikhoz kötik?
– A Jobbik elnökeként én is alapító tagja vagyok a Magyar Gárda Egyesületnek, de minden parlamenti képviselő tagja lehet valamelyik egyesületnek. Ezért nem hiszem, hogy ez gondot okozna. Idővel majd át kívánom adni a Magyar Gárda vezetését olyanoknak, akik nálam alkalmasabbak, hiszen én elsősorban a Jobbik vezetője vagyok.
– A Jobbik elnökeként milyen tervei vannak?
– Az elmúlt időszakban három fő kérdésre helyeztük a hangsúlyt. Az egyik a nemzeti szimbólumok védelme – az Árpád-sávos zászló, a Szent Korona, a turulmadár –, hiszen ezeket számtalan támadás érte. A Jobbikon kívül nem volt olyan politikai erő, amely ezeket a szimbólumokat kellő erővel meg tudta volna védeni. A második téma a cigánybűnözés kérdése, amelyre nagy hangsúlyt fektetünk, hiszen ezt a kérdést a szőnyeg alá söpri a politika, még jobban el fog mérgesedni, és kataklizmát okozhat. A harmadik az Európai Unió: Magyarországon nincs olyan más euroszkeptikus erő a köztudatban, amely mi vagyunk. Azért dolgozunk, hogy e tekintetben is egyre hatékonyabban kommunikáljuk nézeteinket. Nagy eredménynek tartom, hogy az országgyűlési választások után mi váltunk a legerősebb parlamenten kívüli párttá. Erre büszkék is vagyunk, de ez csak egy állomás. A célunk, hogy a következő Országgyűlésben legyen egy új, radikális párt, amely reményem szerint a Jobbik lesz.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.