Debrecen lesz a Kínában szeptemberben kezdődő magyar évad egyik vendége. A város a nyolc hónapos rendezvénysorozaton többször is bemutatja repülőterét, amelyet az európai piacokra betörni szándékozó távol-keleti országban logisztikai bázisként és befektetési célpontként egyaránt szeretne értékesíteni – derült ki azon a közös sajtótájékoztatón, amelyet Ren Hongbin, a Kínai Népköztársaság tanácsosa és Kósa Lajos polgármester tartott tegnap Debrecenben.
A tanácsos tájékoztatása szerint a kínaiak tavaly 16 milliárd dollárt fektettek be a világ különböző országaiban, az idén viszont áprilisig ennél húsz százalékkal többet, vagyis húszmilliárd dollárt. A növekvő ütemű tőkekihelyezések egyik fontos célországa Magyarország lehet. A távol-keleti országban úgy értékelik: az itt létrehozandó termelőüzemek produktumaival be lehet törni a fizetőképes európai piacokra. A kínai expanzió egy részének Magyarországra csatornázásához azonban segítség kell, ezért a két ország befektetési bankjai rövidesen közös befektetési alapot nyitnak, ami félkész projektek finanszírozásával járul hozzá a gazdasági együttműködéshez. A befektetési alap által támogatott projektek egy idő után kikerülnek az inkubátorból, további működtetésük a vállalkozások feladata lesz – vázolta a gazdasági együttműködés közeljövőre tervezett lépéseit Ren Hongbin, aki szerint a két ország együttműködésében rövidesen robbanásszerű fejlődés következhet be.
A debreceni elképzelésekről Kósa Lajos elmondta: a tanácsos kíséretében lévő tizenkét üzletembernek bemutatták a város önkormányzati tulajdonú repterét, amelyet befektetési célpontként és logisztikai bázisként egyaránt a látogatók figyelmébe ajánlottak. Ezen túlmenően tárgyalásokat kezdtek a Pólus-programban megvalósítandó fejlesztésekről, elsősorban high-tech iparágak telepítéséről, amelyek megvalósítását a város ipari parki infrastruktúrával, illetve helyi adókedvezménnyel kívánja ösztönözni.
Ez történt az ország karácsonyfájának utcájában - galéria