Lamperth Mónika szociális és munkaügyi miniszter szerint jogellenesen járt el az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a somogysárdi lovas bázis felszámolásakor, ugyanis törvénysértő módon mondott föl az ott dolgozóknak. Lamperth, aki 2006-ig belügyminiszterként az ORFK irányítását is ellátta, erről tegnapi kaposvári sajtótájékoztatóján beszélt. A szocialista politikus emlékeztetett: a bázist augusztus 15-én számolták fel, és ezzel hetven dolgozó munkahelye szűnt meg. Ugyanakkor a munka törvénykönyve szerint csoportos létszámleépítés esetén a munkaviszony csupán az erről szóló értesítés kézhezvételét követő 30 nappal később szűnik meg. Lamperth úgy vélte, az ORFK nem járt el elég körültekintően az ügyben. A munkaügyi miniszter szerint a dolgozók két dolgot tehetnek: vagy megállapodnak az ORFK-val, és így kapnak egyhavi bért, vagy jogorvoslattal élhetnek a bíróságon. Az MSZP-s tárcavezető az ügyben tájékoztatást kért Takács Albert igazságügyi és rendészeti minisztertől.
Zsinka András, az ORFK humánigazgatási főosztályának vezetője lapunknak elmondta: adminisztrációs hiba történt, ugyanis a jogszabályok szerint a munkáltató csak a munkaügyi központ értesítése után harminc nappal tájékoztathatja dolgozókat a felmondásukról, de ez jelen esetben egy időben történt. A főosztályvezető közölte: a rendőrség a korábbi értesítőket hatálytalanította, és újakat küld ki, amelyek révén augusztus 16-a helyett szeptember 6-án kezdhetik meg felmondási idejüket a lovas bázis munkatársai – így egy hónapig továbbra is állományban maradnak, és kapnak fizetést.
A ménest a magas fenntartási költségekre hivatkozva számolta fel a rendőrség. Márciusban úgy tűnt, a Kaposvári Egyetemhez tartozó Pannon Lovasakadémia befogadja a száztíz lovat, ám a tárgyalások végül eredménytelenül zárultak. A településen 250 éves hagyománya van a lótenyésztésnek.
Egymilliárd forintot, a bevallott összeg tízszeresét költhették el Magyar Péterék tavasszal