Nettó százmillió forintért az Extreme Rendezvényügynökség Kft. szervezhette azt az augusztus 19-i fesztivált, amelyet az Új Magyarország fejlesztési terv pályázatainak népszerűsítésére hirdettek meg – derül ki a hétfőn megjelent Közbeszerzési Értesítőből. A cégbírósági adatbázisból pedig az olvasható ki, hogy az Extreme Kft.-t 1993-ban Szetey Gábor alapította, aki 1993 és 1996 között tulajdonosa és ügyvezetője volt a társaságnak, amely ekkor még a Karaoke Hungary Kft. nevet viselte. Ebben az időszakban a cég székhelye Szetey Gábor bejelentett lakcímén, a IX. kerületi Ráday utcában volt. 1996-ban Szetey kiszállt a cégből, amely egy évvel később nevet változtatott, és fölvette a ma is használt Extreme nevet.
*
Az említett fesztivált egy nappal hazánk állami ünnepe előtt, augusztus 19-én tartották meg a budapesti Andrássy úton, az Oktogon és a Hősök tere között. A rendezvény megszervezésére július 11-én írt ki egyszerűsített közbeszerzési eljárást a Bajnai Gordon önkormányzati és területfejlesztési miniszter felügyelete alatt álló Nemzeti Fejlesztési Ügynökség.
Összesen két ajánlat érkezett: az egyiket a már említett Extreme Rendezvényügynökség Kft. nyújtotta be, a másikat pedig a március 15-i nemzeti ünnepet és korábban több más kormányzati megbízást is besöprő Leon Kft. Végül július 27-én a 476 forinttal olcsóbb ajánlatot benyújtó Extreme Kft.-t hirdették ki győztesnek, amellyel augusztus 6-án kötött szerződést a fejlesztési ügynökség.
A nettó százmilliós gázsiért Szetey volt cégének többek között az volt a feladata, hogy kulturális és zenei programokat szervezzen összesen hat színpadon, információs sátort húzzon föl, húszezer példányban műsorfüzetet nyomtasson, népszerűsítse az uniós tagállamok nemzeti konyháit, illetve feldíszítse az Erzsébet híd oldalsó szerkezeti elemeit. A fesztiválon Bajnai Gordon is tiszteletét tette.
A kormányszóvivői irodán lapunk megkeresésére azt mondták: Szetey Gábor csupán az Extreme jogelődjének, a Karaoke Hungary Kft.-nek volt tulajdonosa és ügyvezetője. Kifejtették: a társaságot Szetey még egyetemista korában alapította, a cég egyedüli tevékenysége az országban akkor még újdonságnak számító karaokerendezvények szervezése volt.
A szóvivői irodán közölték: a személyügyi államtitkár 1996-ban adta el a cégét, amellyel azóta nem áll kapcsolatban. Amint arról korábban beszámoltunk, a Szetey vezette kormányzati személyügyi államtitkárság több mint nettó kétszázmillió forintot költ el vezetőképzési tréningekre és arra, hogy a minisztériumi köztisztviselők értékeljék feletteseik és egymás teljesítményét. Egy dohánygyár latin-amerikai lerakatából hazacsábított Szetey fejéből pattant ki az az ötlet is, hogy a jól teljesítő minisztériumi köztisztviselők együtt reggelizhessenek tárcavezetőjükkel.
Azt is megírtuk, hogy a közhiteles cégadatok szerint a kilencvenes években üzleti kapcsolat volt Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Szetey Gábor személyügyi államtitkár között: Szetey százezer forint névértékű üzletrészét egy forintért engedte át, illetve adta el Gyurcsány cégének, a Perfekt Rt.-nek.
Egymilliárd forintot, a bevallott összeg tízszeresét költhették el Magyar Péterék tavasszal