Tasnádi prominens barátja

2007. 08. 12. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Demeter Ervin (Fidesz) a házi őrizetben lévő Tasnádi Péter egyik nyilatkozatával kapcsolatban a hét végén kijelentette: a vállalkozónak a jelenlegi kormány legalább egy tagja ma is a barátja, több mint gyanús tehát a kormányzat igyekezete a rendőrségről ellopott dosszié eltussolásában. A börtönből nemrég hazaengedett, a zsidó kulturális kötődésű Maccabi önvédelmi szervezetet is megalapító vállalkozó a Blikknek a múlt héten ugyanis úgy fogalmazott egykori és mai barátairól: „van olyan miniszter – most is az –, aki évekig jó barátom volt.” Ugyanerről a jó barátról azt is elmondta, hogy találkozni akart vele. „Azt kérte, menjek fel a Normafához, csináljak úgy, mint aki kocog, és ott találkozzunk egy tölgyfánál. Találkoztunk.”
Demeter Ervin úgy véli: megfenyegették az egész magyar sajtót, hogy ne merjék megismertetni a nyilvánossággal a Nemzeti Nyomozó Irodából eltűnt dokumentumot. Eközben olyan hírek keltek lábra, hogy „lefejezik” a Nemzeti Nyomozó Irodát, a rendőri szervezeten belül pedig valóságos hajtóvadászat indult a kiszivárogtató „bűnös” leleplezésére. – Ismét politikai célokra használja a rendőrséget a kormányzat, ami egy demokratikus jogállamban megengedhetetlen – hangsúlyozta a fideszes politikus. Ismeretes, államtitoknak minősített iratok kerültek ki a Nemzeti Nyomozó Irodától.
A Népszava szerint a rendőrség komolyan aggódik, hogy valaki nyilvánosságra hozza a dokumentumot. A lap információi szerint a rendőrség már gyanítja, kinek a közreműködésével kerülhetett a titkos irat egy újságíróhoz, de a gyanú még nem kellően megalapozott. Az MDF a hét végén bejelentette: az Országgyűlés rendészeti bizottságának összehívását kezdeményezi a kikerült iratok ügyének tisztázására.
Mint arról korábban beszámoltunk, Tasnádi Péterrel és tizenkét társával szemben tizennégy – elsősorban erőszakos jellegű – bűncselekmény miatt folyik büntetőeljárás. Az ügyek között szerepel súlyos, illetve életveszélyes testi sértésre való felbujtás is. A vádlottak között található Labanc Ferenc is, aki korábban rendőrként dolgozott. Tasnádi előzetes letartóztatását július 16-án enyhítette a bíróság házi őrizetre, mert úgy látta, hogy immár kicsi a veszélye annak, hogy a vállalkozó elszökik, elrejtőzik, megpróbálja a tanúkat befolyásolni, illetve bűnismétlést követ el. A vállalkozónál megállapították azt is, hogy agysorvadása miatt közepesen korlátolt a beszámíthatósága, emiatt egy másik eljárásban szabadlábra helyezték. A bíróság megtagadta az ügyészség kezdeményezését arról, hogy Tasnádit rendeljék elmeorvosi megfigyelés alá, amely csak zárt intézményben lenne elvégezhető.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.