Többezresre duzzadhat a Magyar Gárda

Rendben, méltóságteljesen zajlott le a Magyar Gárda zászlóbontása és az 56 gárdista ünnepélyes eskütétele. Atrocitás csak az antifasiszták ellentüntetésén történt, ahol lapunk munkatársát és Polgár Tamás (Tomcat) bloggert érte súlyos sértegetés és fenyegetés. A koalíciós pártok nemcsak a Magyar Gárdát fasisztázzák, hanem támadják az ’56-os halálraítélt Wittner Máriát és a történelmi egyházakat is. Utóbbiak nem álltak ki a békés avatási ceremónián megjelent lelkészeik mellett.

2007. 08. 26. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Magyar Gárda hivatalos megalakulását, bemutatkozását több ezer érdeklődő kísérte figyelemmel szombaton a budavári Szent György téren. A gárdisták öltözéke – fekete nadrág, bakancs, fehér, hosszú ujjú ing, Árpád-sávos pajzzsal díszített mellény, amelynek a hátán Imre király oroszlános szimbóluma látható – természetesen egyáltalán nem hasonlítható a náci SS viseletéhez, mint ahogy ezt számos balliberális sajtóorgánum tényként közölte.
Pörzse Sándor, a Magyar Gárda Egyesület egyik alapítója az esemény elején bejelentette, hogy már több ezren jelezték csatlakozási szándékukat a Magyar Gárdához. Az internetes kapcsolatépítő rendszeren, az Iwiwen pedig 14 ezren fejezték ki szimpátiájukat a szervezet iránt. Legközelebb október 23-án rendeznek avatási ünnepséget, ahol már több ezer új tagot szeretnének felesketni. Vona Gábor, a gárdistákat irányító egyesület elnöke kifejtette: „közösségi hálóként” minden megyében és a fővárosban is létrehozzák szervezetüket. – A Magyar Gárda harcot hirdet a globális nagytőke és hatalom ellen, amelynek célja, hogy ne nemzetek, hanem pusztán fogyasztók legyenek a társadalmak – tette hozzá. A budai Várban megtartott beszédében többek között azt hangsúlyozta: három hete ömlik a hazugság és a szenny, ekkortól halljuk, hogy sokan félnek ebben az országban, akik valójában a magyar felemelkedéstől félnek. A Magyar Gárda azért jött létre hogy megvalósítsa az igazi rendszerváltást. Vona ismertetett egy másik elképzelést is, amely a Magyar Családok Bankjának létrehozására irányul. Ez utóbbi a nép kiszipolyozása helyett annak felemelkedését szolgálná, a gyermekvállalást ösztönözné.
A gárda megalakulásán részt vett Wittner Mária halálra ítélt ’56-os szabadságharcos is, aki a felavatandó újoncokat nyitott, tiszta arcú, hazájukat féltő embereknek nevezte. A fideszes parlamenti képviselő úgy vélekedett: a szeretet és az öszszetartozás láncával kell összefogni a sátán, vagyis a jelenlegi kormány és az ötven év kommunizmus ellenében. – Bár ideig-óráig a gonosz uralkodhat a világban, de a jó mindig győzedelmeskedik végül – hangoztatta Wittner Mária. Für Lajos volt honvédelmi miniszter – aki átadta az 56 gárdista oklevelét – André Malraux francia írótól, politikustól idézett, miszerint az európai szellem a kereszténység alapjain két nagy értéket teremtett: a társadalmi igazságosságot és a nemzetet. Szerinte mindent elkövetnek ma is, hogy száműzzék, üres frázissá értéktelenítsék ezeket az eszméket, de sikertelenül.
Néhány százan tüntettek a budai Vár melletti Dózsa György téren rendezett antifasiszta tüntetésen, ám ez a Magyar Gárda megalakulásával ellentétben nem volt békés jellegű, hiszen lapunk munkatársát és a Tomcat nevű bloggert is súlyosan sértegették a jelenlévők, akiket a rendőrségnek kellett megvédenie egyes ellentüntetők bántalmazásától. Tomcat biciklijét az egyik antifasiszta a földhöz vágta. A téren Hirschler Tamás, a Magyar Antifasiszta Liga ügyvivője az Országgyűlést arra szólította fel, hogy teremtsen világos törvényi helyzetet, amely alapján a rendőrség megfékezhetné az újfasiszta randalírozókat. Tamás Gáspár Miklós filozófus egyenesen a magyar SS megalakulásának nevezte a napot, s mint fogalmazott: a kapitalizmus úgy termeli a fasizmust, mint máj az epét, mivel egy igazságtalan, elnyomó, de prózai és unalmas világban senki nem hirdet magas eszményeket. Donáth Ferenc, a Nagy Imre Társaság budapesti elnöke párhuzamot vont a Magyar Gárda és az 1944– 1945-ös nyilasok, illetve az 1956-os munkásőrség között.
Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője szerint Wittner Mária beszéde egyértelmű színvallás a Magyar Gárda eskütételén. „Miközben szóvivőjük kínos kísérleteket tett arra, hogy mondjon is és ne is mondjon valamit, a Fidesz parlamenti képviselője személyesen üdvözölte a különítményeseket. Ez példátlan, semmivel nem menthető, egyértelmű politikai színvallás, amelyre a Fidesz frakciója többé nem válaszolhat mellébeszéléssel” – írta Lendvai Ildikó.
Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője szerint Wittner Mária – mostani bírálóinak többségével ellentétben – tudja, hogy milyen dolog halálraítéltként, 13 évet tölteni egy gyilkos diktatúra börtönében, ezért az ’56-os halálraítéltet tisztelet illeti meg, tetteit pedig ennek figyelembevételével kell megítélni.
Az MSZP kérdőre vonta a három keresztény történelmi egyházat is, amelyeknek egy-egy képviselője felszentelte a Magyar Gárda zászlaját. A szocialisták magyarázatot követeltek az egyházak vezetőitől.
A katolikus, a református és az evangélikus egyházak vezetői nem kérték ki maguknak a szocialisták kérdőre vonását, ehelyett lényegében elhatárolódtak a gárdától, s a Szent György téren megjelent papjaik, lelkészeik mellett sem álltak ki. Német László, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára az MTI-nek azt mondta: Dévényi Ferenc nem kért engedélyt az egyháztól, és nem is lett delegálva. Hozzátette: „Az, hogy a katolikus egyházhoz tartozik, az még nem jelenti, hogy az egyházat képviselte.”
Az evangélikus egyház közleménye szerint „a hazánk közéletében tapasztalható visszásságok csak úgy orvosolhatók, ha a demokrácia alapértékeiben konszenzus alakul ki. Minden olyan szervezetet és tevékenységet, amely nem a demokratikus rend és törvényesség mindenkire vonatkozó érvényesülését erősíti, határozottan elutasítunk.” A Magyarországi Református Egyház zsinatának elnöksége azt tudatta: hivatalosan senki sem kereste meg őket az eseménnyel kapcsolatban, így a református egyházat hivatalosan senki nem képviselhette ezen a rendezvényen.
Kóka János „gyáva és elvtelen” pártnak nevezte a Fideszt, míg Orbán Viktort „fekete öves populistának”. Az SZDSZ elnöke kijelentette: ne csak szavakban ítélje el a Fidesz a fasizmust, mondja fel a Magyar Gárda alapítóival kötött koalíciókat. Kóka szerint a legnagyobb ellenzéki pártnak ki kellene zárnia a szélsőjobboldali szerveződésekkel kapcsolatot tartó tagjait.
– Gyurcsány Ferenc magatartása váltotta ki a Magyar Gárda megalakulását – jelentette ki tegnap Varga Mihály. A Fidesz alelnöke szerint a nemzeti önvédelmet hirdető egyesület létrejötte a miniszterelnök folyamatos hazudozásaival, a megszorító intézkedésekkel magyarázható, s azzal, hogy Gyurcsány figyelmen kívül hagyta, miként vélekednek kormánya munkájáról az emberek. – Balatonőszöd óta tudjuk, hogy hazudtak reggel, délben meg este. Gyurcsány Ferenc magatartása ebből a szempontból semmit nem változott az elmúlt évben – fogalmazott a fideszes politikus. Majd megjegyezte: az elkeseredett, bizalmukat vesztett emberek valamiféle választ akarnak adni a sok millió családot nagyon komolyan érintő megszorításokra.
Varga Mihály hangsúlyozta, hogy Gyurcsány Ferenc eddigi kormányzása során teljesen figyelmen kívül hagyta azokat a jelzéseket, amelyek az országból érkeztek az irányába. – Ilyen jelzés volt a Fidesz népszavazási kezdeményezése és a párt önkormányzati választásokon elért győzelme is, amely Gyurcsány Ferenc személyiségére, magatartására, hatalomhoz való ragaszkodására adott válasz volt az emberek részéről – mondta a Fidesz alelnöke, aki szerint a különböző társadalmi csoportok is megfogalmazták a maguk intéseit, többek között azok a vállalkozók is, akik Szlovákiába helyezik át székhelyüket az ottani kedvezőbb gazdasági környezet miatt. A Magyar Gárdára vonatkozó kormányzati riogató kampányról Varga Mihály úgy vélekedett, régi szocialista reflex, hogy amikor az ország válságban van, és nem sikerül a problémákra megoldást találni, a félelemkeltés eszközével élnek. Örömtelinek nevezte, hogy a gárdisták avatásán semmi rendkívüli esemény nem történt.
A budapesti MSZP nevében Steiner Pál szocialista frakcióvezető és Burány Sándor, az MSZP budapesti elnöke Tarlós Istvánhoz, a Fidesz–KDNP frakciószövetség vezetőjéhez és Fónagy János budapesti elnökhöz írt levelében a budapesti Fidesz hallgatását kérte számon. Tarlós és Pesti Imre, a Fidesz budapesti regionális igazgatója válaszlevelükben azt közölték: nem örülnek annak, ami szombaton történt, de annak sem, hogy újra alkalom nyílik „a teljes konzervatív értékrendet összemosni valamivel”, és azt így össztűz alá venni. Az ellenzéki politikusok utaltak „a miniszterelnök és a Fiatal Baloldal Che Guevara-kultuszára”. Megjegyezték: „Hiszszük, nem kerüli el figyelmüket, hogy épp ebben az időben a kormány erős és hatékony fekete ruhás őrző-védő szervezetre terjesztette ki a befolyását.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.