Pakisztánban a januárban esedékes parlamenti választásokat is elhalaszthatják a rendkívüli állapot miatt – jelentette be Saukat Aziz pakisztáni miniszterelnök. Közölte, négy-ötszáz letartóztatásra került sor. A hírek szerint főként azokat politikusokat és jogászokat vették őrizetbe, akik zászlóvivői voltak a rezsim elleni kampánynak. Közöttük van Dzsavid Hasmi, Navaz Sarif egykori kormányfő pártjának, a Pakisztáni Muzulmán Ligának a jelenlegi elnöke, és Hamid Gul volt hírszerzési főnök, aki keményen bírálta Pervez Musarraf államfőt az Egyesült Államok terror elleni háborújának támogatásáért. Benazir Bhutto, az országba nyolcévi száműzetés után visszatért volt kormányfő állítása szerint pártja, a Pakisztáni Néppárt több politikusát is őrizetbe vették. Bhutto független bizottság által ellenőrzött választásokat követelt az országban.
Musarraf elnök szombat esti televíziós beszédében bejelentette, azért kényszerült a rendkívüli állapot melletti „fájó döntésre”, hogy visszatartsa Pakisztánt az öngyilkosságtól, amely szerinte az iszlám szélsőséges erőszak miatt fenyeget.
A rendkívüli állapot kihirdetésével párhuzamosan Pakisztánban felfüggesztették az alkotmányt. Miután a legfelső bíróság elnöke Iftihár Csaudri nem volt hajlandó felesküdni az új alkotmányra, őt és nyolc főbírót felfüggesztették hivatalából. Az ő korábbi, márciusban történt letartóztatása utáni kormányellenes kampányt szervező jogászmozgalom országos sztrájkra szólított fel.
A rendkívüli állapot bevezetésére akkor került sor, amikor a legfelső bíróság határozatot készült hozni a parlament által nemrég új mandátumra elnökké választott Musarraf sorsáról. A választás jogszerű voltát a testület és az ellenzék azért kérdőjelezte meg, mert Musarraf a vezérkari főnök tisztét is viseli a hadseregben.
Geoff Morrell Pentagon-szóvivő közölte, a jelenlegi helyzetben Musarraf továbbra is élvezi az Egyesült Államok támogatását. Condolezza Rice külügyminiszter később kijelentette, Washington felülvizsgálja a Pakisztánnak folyósított pénzügyi segélyeket. Az elmúlt hat évben tízmilliárd dollárra rúgó összeg nagy részét Iszlámábád a terror elleni háborúra kapta.
A Balliberális közvélemény-kutató cégek hálózatba szerveződve manipulálják a szavazókat Magyar Péter támogatására