Magyarország és a tavaly októberi események is a témája volt a Páneurópai Unió ifjúsági kongresszusának Erfurtban. A rendezvényre meghívták Balog Zoltánt, a parlament emberi jogi bizottságának fideszes elnökét is, hogy számoljon be a Budapesten történtekről.
A képviselő hangsúlyozta: történeti okai vannak annak, hogy hazánkban a rendőrség részéről politikai megrendelésre jogtiprások fordulhattak elő, mert a hatóságok mentalitásából a posztkommunista átmenetnek köszönhetően még hiányzik az emberi jogi szemlélet. Hasonlóan nyilatkozott előadásában Dieter Althaus türingiai miniszterelnök is, aki hangsúlyozta: Európa bizonyos országaiban nem tartják be a demokrácia alapvető szabályait, autoriter rendszerek működnek, mert nem sikerült felszámolni a kommunizmus örökségét. A Focus című mértékadó német lap újságírója, az Oroszországban Garri Kaszparovval együtt letartóztatott Reit Schuster arról beszélt, hogy a magyarországi események kísértetiesen hasonlítanak azokra az oroszországi történésekre, amelyeket a Putyin által vezetett államban a demokrácia sérelmére követtek el.
Bernd Posselt, a CSU európai képviselője, a páneurópai mozgalom németországi elnöke úgy kapcsolódott ehhez a véleményhez: az EU nem képviselheti hitelesen a nemzetközi kapcsolataiban az emberi jogokat, ha a tagállamaiban ezt semmibe veszik. A magyarországi októberi történésekről szólva Oliver Theusinger, a Páneurópai Unió ifjúsági elnöke kijelentette: a Magyarországon kialakult állapotok olyanok, mintha például az NDK egy darabja tovább élt volna Németországban.
Köd, eső és fagyos reggelek - ezt tartogatja az időjárás a napokban