Csapdahelyzet alakult ki a Blöki Állatvédő Alapítványban. Vezetője, K. Gabriella évek óta gyűjti maga köré a kutyákat, majd amikor kitelik a becsülete és az önkormányzat eltanácsolja egy-egy településről, egy részüket maga mögött hagyja, a többit pedig teherautóra pakolja és újabb helyre költözik. K. Gabriella rendszeresen kért, és többnyire kapott segítséget állatvédő szervezetektől és civilektől, amit azonban nem a kutyák ellátására, hanem saját céljaira fordít – állítják az állatvédők, akik már több ízben próbálták jobb belátásra bírni, mindeddig sikertelenül. A „karrierjét” Baján kezdte, majd újabb állomások után tavalyelőtt a Cegléd melletti Csemőbe költözött. Újlengyel következett, s amikor onnan is mennie kellett, Inárcson kért segítséget. Az állatok jelenleg is itt vannak, egy istállóban zsúfolta össze őket.
Laczi Károly, Inárcs polgármestere lapunknak elmondta: a településnek egyéves szerződése van a Blöki Alapítvánnyal arra, hogy az befogadja a kóbor és az elveszett ebeket. Az említett területet K. Gabriella két-három hétre kérte és kapta kölcsön, azt állította, hogy Dabason megvásárolt egy tanyát, és amíg azt előkészíti, ideiglenes helyet keres a mintegy kétszáz kutyának. – A napokban azonban az állatvédők jelezték: borzalmas körülmények között élnek a kutyák – fűzte hozzá a polgármester. A helyszínen maga is meggyőződhetett róla: az ebek – néhány naposak, éppen vemhesek, idősek, kanok és szukák – a saját piszkukba tapodva, szűk helyen annyira összezsúfolva élnek, hogy lefeküdni sincs helyük. Az állatoknak a három hét lejárta után, november 17-én el kell hagyniuk Inárcsot.
Abonyi Mónika, a Csillagszem Állatvédő Alapítvány vezetője közölte: eddig kilenc feljelentést tettek K. Gabriella ellen. Kérték az alapítvány megszüntetését, az asszony állattartástól való eltiltását, és állatkínzásért való megbüntetését.
– Elhatárolódnak az ilyen, magát állatvédőnek nevező, de ezt csak eszközként használó szervezetektől – ismertette lapunkkal a Magyar Állatvédő és Természetbarát Szövetség (MÁTSZ) és a Magyar Állatvédők Országos Szervezete (MÁOSZ) álláspontját Orbán Zsófia, az MÁTSZ vezetője. Elmondása szerint évek óta megoldatlan helyzetről van szó, az említett alapítvány kutyáit már két ízben helyezték el az állatvédő szervezetek. Ilyen esetben az állatok elhelyezéséről az állat-egészségügyi hatóságnak kell gondoskodnia, ám telepei nincsenek. Felkérheti az állatvédő szervezeteket, hogy gondoskodjanak ők a kutyákról, ám ha azok nem férnek el az amúgy is túlzsúfolt menhelyeken, a hatóság elaltattatja őket.
Meglepő fordulatot tartogat az időjárás