Az Otthon Centrum saját, tizenhárom megyére kiterjedő adatbázisa alapján készített felmérése szerint a vidéki telekárak változatos képet mutatnak, ami végül az elkészült lakások vagy családi házak piaci árában köszön vissza. Az egyedül építkezők közül a legtöbben ugyanakkor nem a majdan elkészülő ingatlan pénzben kifejezhető értékét tartják a legfontosabbnak, hanem sokkal inkább önmaguk és családjuk igényeinek megfelelően vágnak bele az építkezésbe.
Az ingatlanforgalmazó cég felmérése szerint a beépítések nyomán Kecskeméten folyamatosan szűkül a telekkínálat, az árak egyre feljebb araszolnak. Ma a város belsejében a közműves, lakásépítésre alkalmas – gyakran lebontandó, régi házzal is számolhatunk – 300–500 négyzetméteres kis telkek négyzetméterenként 25–40 ezer forintos áron cserélnek gazdát. A város környékén (például Helvécián) ugyanakkor jóval olcsóbban, már négyzetméterenként 2500 forintért is szert lehet tenni egy önkormányzat által kiparcellázott házhelyre.
Debrecenben a belvárosban, valamint a város nyugati és északi részén a legdrágábbak az eladásra kínált építési területek, míg a város keleti és déli része jóval olcsóbb. A telkek ára négyzetméterenként 8 és 65 ezer forint között alakul. A nem közművesített, zártkerti besorolású területeket ugyanakkor akár már 500–3000 forintos négyzetméterenkénti áron is meg lehet vásárolni. A környező falvakban a városinál jóval kedvezőbb árfekvésűek a közművesített telkek: ezeket 3-4 ezer forintos áron kínálják négyzetméterenként.
Miskolcon viszonylag kevés a jó adottságú belvárosi telek, egyre több zártkerti ingatlant is belterületté nyilvánítanak, hogy ott zöldövezeti, kertvárosi lakóparkokat alakíthassanak ki. Az összközműves építési telkek négyzetméterét 8–15 ezer forint körüli áron mérik. A környező agglomerációban (például Miskolctapolca) drágábban, négyzetméterenként 16– 20 ezer forintért lehet parcellát vásárolni.
Az Otthon Centrum felmérése szerint növekszik az érdeklődés a Balaton környéki panorámás telkek iránt. Badacsonyban a nagyobb, 2300–3200 négyzetméteres telkek a legkelendőbbek, az árak 2800–4800 forint között alakulnak négyzetméterenként. Siófokon – a többi balatoni településsel megegyezően – a vízparthoz közeledve szinte utcánként drágulnak a telkek, és a parton már egyáltalán nem létezik üres házhely. A magyar tengertől egy utcányira akár négyzetméterenként 40 ezer forintig is felszökhetnek az árak. Székesfehérváron leginkább a frekventált helyen lévő, például az öreghegyi, társasház építésére alkalmas, nagyméretű, 20–25 millió forintos telkeket keresik. A külvárosi telkek jóval olcsóbbak, a 600–800 négyzetméteres parcellákat 10 millió forint körüli áron kínálják. Parcellázás legutóbb a Fekete-hegyen volt, de várható még a Maros-hegyen is a jövőben. A legnagyobb kereslet az ikerház vagy négylakásos társasház építésére alkalmas területekre van Sopronban. A legnépszerűbbek a belső területeken lévő foghíjparcellák, bontandó épületek, amiket akár 30–40 ezer forintos négyzetméteráron is kínálhatnak.
Újabb helyszínről dobatta ki Magyar Péter a testőreivel a HírTV stábját