Iratismertetés E. Zsanett ügyében

A nyomozás végét jelenti, hogy iratismertetést tartanak hétfőn a Múzeum körúti erőszak ügyében. Ilyenkor általában vádjavaslattal továbbítják az aktákat. Ha nem tesznek indítványt az érdekeltek, akkor még ebben a hónapban dönthetnek arról, hogy vádat emelnek-e az öt rebiszes ellen, vagy bizonyítékok hiányában megszüntetik az eljárást.

2007. 12. 10. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hétfőre idézte be a Budapesti Nyomozó Ügyészség a Múzeum körúti erőszak miatt meggyanúsított öt rebiszes rendőrt iratismertetésre – tudta meg lapunk Morvai Attilától, a Fővárosi Főügyészség szóvivőjétől. Ez a nyomozás végét jelenti. Várhatóan egy nap elegendő lesz az akták áttanulmányozására, illetve a lehetséges indítványok megtételére. Ha senki nem él e jogával, akkor az akták átkerülnek a Fővárosi Főügyészségre, ahol még ebben a hónapban dönthetnek arról, hogy az ügyben vádat emelnek-e, vagy megszüntetik az eljárást. Jogi szakértők szerint általánosságban elmondható, hogy ha egy büntetőeljárásban iratismertetést tartanak, akkor azt vádjavaslat követi. Ha a nyomozó hatóság meg akarta volna szüntetni az ügyet, azt már előbb megtette volna.
A sértett, E. Zsanett jogi képviselője, Tuza Péter lapunknak elmondta: az ügyészség a nyomozás lezárásáról hivatalosan nem tájékoztatta. Az ügyvéd álláspontja szerint a nyomozást akkor zárják le, ha a hatóság minden bizonyítékot beszerzett. – Márpedig ez nem történt meg – állítja Tuza Péter.
A jogász hiányolja az ügyészség válaszait a hónapokkal korábban benyújtott indítványaira. Nem reagáltak az új DNS-szakértő kirendelésére, az interneten csevegő, magát az egyik gyanúsítottnak kiadó személy felkutatására és a póthaj hiányos vizsgálatára vonatkozó beadványokra.
Ismeretes, E. Zsanettet feljelentése szerint május 4-én hajnalban, a fővárosi Múzeum körúton két rendőr igazoltatta, majd három társuk jelenlétében megerőszakolták. Utána hazakísérték, és húszezer forintot elvettek tőle. A Budapesti Nyomozó Ügyészség öt rebiszes rendőrt gyanúsított meg a bűncselekmények elkövetésével. A járőröket egy hónapra előzetes letartóztatásba helyezték, azután szabadlábon védekezhettek. A Rebisz parancsnoka is feljelentette beosztottjait szolgálatban kötelességszegés és hivatali visszaélés miatt. Ezért a Budapesti Katonai Ügyészség vádat is emelt ellenük. A dokumentum szerint a bűncselekményt azzal követték el a rendőrök, hogy május 4-én hajnalban elhagyták kijelölt szolgálati helyüket, s a korábban igazoltatott E. Zsanett lakásához hajtottak. Ezt azért tették, mert a fiatal nő a Múzeum körúton nem tudta bemutatni a papírjait, amelyeket lakása előtt adott át az egyenruhásoknak – állítja a vádirat. A lányt nem jelentették fel, a helyszínen nem bírságolták meg, emiatt E. Zsanett jogtalan előnyhöz jutott: az öt rendőrből három ezzel hivatali visszaélést követett el.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.