Késik a szentesi mentőbázis kialakítása, pedig a dél-alföldi régió az ország egyetlen, a légi mentés szempontjából lefedetlen területe.
Az új légimentő-bázis megépítését már 2005-ben megígérte Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a száz lépés programban. Csaknem két évig nem történt érdemi előrelépés az ügyben, mire 2007 májusában a szentesi bázis végre megkapta az építési engedélyt. Akkor azonban az Egészségügyi Minisztérium úgy döntött, hogy Szentes helyett inkább Szegeden valósuljon meg a beruházás. A szakmai és civil szervezetek nyomására a tárca visszakozott, s mégis Szentest választotta.
Augusztusban az Egészségügyi Minisztérium azóta már lemondott államtitkára, Kovács Attila azt nyilatkozta: elképzelhető, hogy a bázis már 2007 végén megkezdheti a működését. Akkor egy keceli kisfiú esete terelte a közfigyelmet a légi mentésre. A mérget ivott gyermekhez a pécsi mentőhelikoptert kellett riasztani, amelynek útközben le kellett szállnia tankolni.
Szeptemberben már csak az építkezés megkezdéséről beszéltek, a 2007-re tervezett befejezésnek ugyanis akkor már nyilvánvalóan nem volt realitása. Budai Bernadett kormányszóvivő akkor azt nyilatkozta, hogy szeptemberben elkezdődik az építkezés. Egyébként újra egy szörnyű eset, a bélmegyeri buszbaleset miatt került szóba a légimentés. A sok sérültet követelő szerencsétlenséghez három helyszínről, Debrecenből, Miskolcról és Budaörsről riasztották a helikoptereket. A gépeknek 30, 40, illetve 50 percig tartott az út, míg egy szentesi légimentő-bázisról 15 perc is elég lett volna. A bélmegyeri buszbaleset kapcsán még a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium államtitkára, Garamhegyi Ábel is azt nyilatkozta, hogy az idén mindenképpen elkezdik a beruházást.
Mára azonban ez is kétségessé vált, hiszen egyelőre még a kivitelezésről szóló közbeszerzési eljárást sem írták ki. Kerestük Túri Pétert, a légi mentést irányító Légimentő Kht. vezetőjét, de nem kívánt nyilatkozni a témában. Az Egészségügyi Minisztérium közleményt adott ki, amelyben az áll, hogy a fejlesztésekhez szükséges források uniós keretből biztosíthatók, a II. Nemzeti fejlesztési terv részeként. Az uniós forrásokhoz ez év végéig hozzájut az Országos Mentőszolgálat, így a szentesi légimentő-bázis jövő év elejére megépülhet. Ezt némiképp kérdésessé teszi, hogy Horváth Ágnes egészségügyi miniszter a napokban egy szocialista országgyűlési képviselő kérdésére a parlamentben azt válaszolta: a pályázati kiírás várhatóan 2008 elején jelenik majd meg.
Magyar Péter mellébeszélt, nem válaszolt arra a kérdésre, ki a Soros-ügynök