Összekötő volt az ügyvéd

A milliárdos adócsalással és csempészettel meggyanúsított Egymásért alapítvány kuratóriumának elnöke, Földesi-Szabó László arra hatalmazta fel a „jótékonysági szervezet” ügyvédjét, hogy adjon át információkat a Nemzetbiztonsági Hivatalnak – derült ki azon a tegnapi vizsgálóbizottsági ülésen, ahol Simon Ibolyát, az Egymásért alapítvány jogi képviselőjét, az NBH nyugállományú tisztjét hallgatták meg.

2007. 12. 22. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ugyanolyan ügyfele volt a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH), mint a milliárdos adócsalással és csempészettel meggyanúsított Együtt Egymásért Egy-Másért Kiemelten Közhasznú Alapítvány – ismerte el Simon Ibolya, az alapítvány megbízott jogi képviselője tegnapi parlamenti bizottsági meghallgatásán.
Az ügyvédnő bevallotta azt is, hogy az Egymásért alapítvány kuratóriumi elnökének, Földesi-Szabó Lászlónak a felhatalmazásával adott időnként tájékoztatást az NBH-nak. Arról azonban az ügyvédi és a nyugállományú nemzetbiztonsági tisztekre vonatkozó titoktartási kötelezettségére hivatkozva nem beszélt, hogy mikor milyen tartalmú információkat osztott meg az elhárítással. A volt nemzetbiztonsági tiszt szintén védői minőségére hivatkozva utasította el Gulyás József (SZDSZ) kérdésére a válaszadást az alapítvány számlájára korábban befolyt 980 millió forint sorsáról, amit a gyanú szerint elsikkasztottak. Simon Ibolya közölte: 2006 elején került kapcsolatba az alapítvánnyal Nagy Lajos, az NBH azóta elhunyt főigazgatóján keresztül, majd felkérték a szervezet jogi képviseletére. Az ügyvédnő elmondta: az alapítványnak Szlovákiában és Ukrajnában is működik képviseleti irodája, de ezek működéséről nem a kuratórium döntött. A bizottság az ellenzék és Gulyás József szavazatával úgy határozott, hogy kezdeményezik Földesi-Szabó László és a szervezet alapítója, illetve az NBH-s kapcsolattartó meghallgatását.
Demeter Ervin, a bizottság fideszes elnöke ezt azzal indokolta, hogy tisztázásra vár még az alapítvány és az NBH, illetve az elhárítás és a vám- és pénzügyőrség közötti kapcsolat. Tóth Károly, a testület szocialista alelnöke – aki többször jegyzőkönyvön kívüli megjegyzéseket téve távozott az ülésteremből, majd visszatért – leszögezte: a szocialisták további dokumentumok bekérését nem tartják indokoltnak, és újabb meghallgatásokat sem támogatnak. Molnár Zsolt kormánypárti képviselő a napirend elutasítását is kilátásba helyezte a következő üléseken.
Mint emlékezetes, az Egymásért alapítvány ügyében eddig hét személyt gyanúsítottak meg azzal, hogy Hongkongból kapott élelmiszer-adományokat a Herba Zrt.-n keresztül jogellenesen értékesítettek magyarországi üzletláncoknak. A vámnyomozók szerint a meg nem fizetett vám, illetve áfa összege 1,22 milliárd forint. Az alapítvány kuratóriumában szerepet vállalt az NBH egyik akkori megbízott főosztályvezetője és egy volt munkatársa is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.