Benyújtotta kedden 8 oldalas panaszát a Múzeum körúti erőszak néven ismertté vált büntetőügy megszüntetése ellen a sértett, E. Zsanett jogi képviselője – mondta el lapunknak Tuza Péter. A beadványban vitatja, hogy a rendelkezésre álló adatokból az a következtetés vonható le, hogy május 4-én hajnalban nem történt erőszak. Ha már az ügyészség a megszüntetés mellett döntött, akkor azt csak bizonyítottság hiányában tehette volna. A megszüntetés azonban így sem állja meg a helyét, mivel az eljárás bizonyítékai alapján az ügy vádképes. Hozzátette: a Budapesti Nyomozó Ügyészség nem is folytathatta volna le az eljárást, mivel a katonai bűncselekmények alapos gyanúja az öt rendőr első kihallgatásán nyilvánvalóvá vált. Ezért az ügyet át kellett volna adni a katonai ügyészségnek.
A DNS-vizsgálat újbóli elvégzésére sem adott lehetőséget az ügyészség, a tanúvallomásokat pedig egyoldalúan értékelték. Az ügyvéd szerint a telefonforgalmazási adatokra hivatkozva állították, hogy az erőszak ott és akkor nem történhetett meg. Csakhogy az ügyfele vallomása alapján azonosított két erőszakoskodó rendőr nem telefonált az adott időszakban – áll Tuza panaszában. Az ügyvéd szerint az is figyelemre méltó, hogy a nyomozók szerint az igazoltatás 25 percig tartott, és csak utána mentek az iratokért ügyfele lakására.
– Ez nem életszerű, hiszen egy igazoltatás általában nem tart ilyen hosszan – magyarázta Tuza.
Ismert: E. Zsanett feljelentése szerint május 4-én a fővárosi Múzeum körúton öt rebiszes járőr igazoltatta, akik közül ketten megerőszakolták. Később elmentek a lakására, ahol húszezer forintot elvettek tőle. Az ügyet a Budapesti Nyomozó Ügyészség egy hete részben bűncselekmény, részben bizonyítottság hiányában megszüntette.
Mutatjuk, hol kell előkészíteni a hólapátot, több centi hó is eshet