Szlovák szálak az Egymásért-ügyben?

Szilvásy György titkosszolgálatokat felügyelő miniszter öccse jelenleg is munkatársa az Egymásért alapítványnak, és a fivér mutatta be az alapítvány kuratóriumának elnökét a szocialista politikusnak. Erről és az Egymásért-ügy állítólagos szlovák titkosszolgálati szálairól is szó volt a „jótékonysági szervezet” nemzetbiztonsági kockázatát vizsgáló parlamenti bizottság tegnapi ülésén.

2007. 12. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jelenleg is munkatársa a milliárdos csempészéssel és adócsalással vádolt Egymásért alapítványnak, és munkabért is kap ezért Szilvásy Péter, a titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter öccse – derült ki az alapítvány működésének nemzetbiztonsági kockázatát vizsgáló parlamenti bizottság ülésén.
A miniszter fivére elmondta azt is, 2002 januárjában az Egymásért alapítvány kereste meg őt azzal, hogy grafológusként segítsen magyar hősök felkutatásában. A középső Szilvásy testvér azonban úgynevezett talentumkutatásaihoz kért, és kapott támogatást. Szilvásy Péter majdnem köznevetség tárgyává vált, mert az ülés elején diavetítést rendezett az abortusz ártalmairól. Meghallgatása végén pedig a „gyermekek üzenetét” nyújtotta át a képviselőknek, miszerint „tele van a hócipőjük” a politikai harcokkal. Demeter Ervin, a vizsgálóbizottság fideszes elnöke erre úgy reagált: Szilvásy Péter kivételes helyzetben van, hiszen ezt a véleményt egy vasárnapi ebéden személyesen közölheti a kormány egyik tagjával, vagyis a bátyjával.
Szilvásy Péter meghallgatását követően a képviselők Laborc Sándortól, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) megbízott igazgatójától igyekeztek megtudni részleteket az Egymásért alapítvány és az NBH kapcsolatáról. Mivel a szocialisták ragaszkodtak a nyílt üléshez, nem sok érdemi információ hangzott el. Laborc csak annyit közölt: az NBH egy dokumentumcsomagot állított össze az ügyről, amelyet a bizottság tagjai megtekinthetnek a Nemzetbiztonsági Hivatalban.
Demeter Ervin arról érdeklődött Laborc Sándortól, van-e tudomása arról, hogy az Egymásért pozsonyi kirendeltségének vezetője a szlovák titkosszolgálatnak dolgozhatott. Az alapítvány honlapján is szereplő Hedviga Sajmírova ráadásul Demeter felvetése szerint élet- és üzlettársa révén érdekelt egy ukrán cégben is, ahol szintén kirendeltséget kívánt létesíteni az Egymásért alapítvány. Az üzlettárs ugyanakkor az East Point Holding pozsonyi képviseletvezetője, amely holding a Fidesz-politikus, volt titokminiszter hírei szerint a jugoszláviai embargó kijátszására létrehozott szerb cégcsoportok legfontosabbika. Laborc Sándor nem nyújtott információkat a vizsgálóbizottságnak az ügyről.
– Az NBH részéről semmiféle befolyásolási kísérlet nem volt az Egymásért alapítványt érintő vizsgálatok ügyében – szögezte le Szilvásy György, az ülés utolsó meghívottja, megismételve az általa tavasszal elrendelt vizsgálat után ismertetetteket. A miniszter elismerte, hogy öccse, Szilvásy Péter mutatta be neki az Egymásért alapítvány kuratóriumának elnökét. Kijelentette azonban, hogy ennek ellenére sehol nem járt közben az alapítvány ügyében. Emlékeztetett: az NBH és az alapítvány között volt szerződéses kapcsolat, de az Egymásért nem volt fedőcég.
Az alapítvány ügyében eddig hét személyt gyanúsítottak meg, hogy Hongkongból kapott élelmiszer-adományokat a Herba Zrt.-n keresztül jogellenesen értékesítettek magyarországi üzletláncoknak. A vámnyomozók gyanúja szerint a meg nem fizetett vám, illetve áfa összege 1,22 milliárd forint.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.