Veres karitatív akciója

A pénzügyminiszter rongykereskedő vállalkozásból bowlingklubbá emelkedett cége együtt hozott létre alapítványt egy nyírbátori szakiskola támogatására az adócsalásért börtönbüntetését töltő Kabai Károllyal. Veres társasága most is tagja az alapítványnak, de az iskolát egyéb adományok segítik.

2007. 12. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Veres János pénzügyminiszter cége a mai napig tagja egy alapítványnak, amelyet Kabai Károly adócsalásért és okirat-hamisításért három és fél év börtönbüntetésre ítélt szocialista vállalkozóval alapítottak 1996-ban – tudta meg lapunk. A Bethlen Gábor Szakképző Iskoláért Alapítvány létrehozása azt támasztja alá, hogy Veres azután is tartotta a kapcsolatot Kabaival, hogy annak cégéből, a Bogát-Ferr Kft.-ből kiszállt. Mint ismeretes, a miniszter korábban arra hivatkozott, hogy a később számlagyárként üzemelő cégnek csak 1993-ig volt ügyvezetője, 1995-ben pedig lemondott ötvenszázalékos tulajdonrészéről. Az adócsalási ügyletekről nem tudott, azokat szerinte csak azután hajthatták végre, amikor már nem állt Kabaival üzleti viszonyban. Egyébként is csak a banki hiteleket intézte a Bogát-Ferr Kft.-nek, a Kabai-cégekkel nem volt más kapcsolata. A társasággal egy telephelyen működő másik Kabai-cég, a szintén évekig hamis számlák gyártására használt Bogát-Metál Kft. azonban információink szerint együtt vett részt egy nyírbátori szakiskola alapítványának létrehozásában a Monéta Kft.-vel, a pénzügyminiszter cégével. Mindez egy évvel azután történt, hogy Veres már megszakította az üzleti kapcsolatot a Bogát-Ferr Kft.-vel. A hatalmas székházzal rendelkező Monéta Kft. eredetileg használt ruhák és rongyok kereskedelmével foglalkozott, majd egy idő után megtollasodott, bútorkereskedelemre tért át, és bowlingklubot működtetett Veres választási körzetében, Nyírbátorban.
Szabó Lászlótól, a Bethlen Gábor Szakképző Iskola igazgatóhelyettesétől megtudtuk: az iskola alapítványában névleg még mindig tagok az alapító cégek, amelyek a törzstőkét teremtették elő a kilencvenes évek közepén. Ma azonban már nem rendszeres a kapcsolat az intézménnyel. Alapítványuk inkább adakozásokból jut bevételekhez, november közepén például bált szervezett, amely csaknem egymillió forintot hozott az iskolának. A Pénzügyminisztérium az információinkra érdemben csak ennyit reagált: Veres János nem vett részt semmilyen adócsaló cég tevékenységében, és nem volt ügyvezetője semmilyen számlagyárként üzemelő cégnek.

Katonaruhák a Hit Gyülekezeténél. Karitatív munkában nemcsak cégek jeleskednek Szabolcsban, hanem a Hit Gyülekezete is. A sokak által szektának tartott vallásszervezethez köthető az a Bethlen Gábor Oktatási Alapítvány, amely Juhász Ferenc honvédelmi minisztersége idején a honvédségtől leselejtezett katonaruhákat kapott, hogy azokat szétoszthassa a szegények között. A volt tárcavezető választási körzetében, Ibrányban helyi ellenzékiek fényképezték le az MSZP regionális szervezeteinek vezetőit, amint ilyen katonaruhákat pakolnak az országgyűlési választási kampány idején. A Fidesz szerint a ruhaosztás felveti a választási szabályok megsértésének gyanúját.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.