Veres János pénzügyminiszter cége a mai napig tagja egy alapítványnak, amelyet Kabai Károly adócsalásért és okirat-hamisításért három és fél év börtönbüntetésre ítélt szocialista vállalkozóval alapítottak 1996-ban – tudta meg lapunk. A Bethlen Gábor Szakképző Iskoláért Alapítvány létrehozása azt támasztja alá, hogy Veres azután is tartotta a kapcsolatot Kabaival, hogy annak cégéből, a Bogát-Ferr Kft.-ből kiszállt. Mint ismeretes, a miniszter korábban arra hivatkozott, hogy a később számlagyárként üzemelő cégnek csak 1993-ig volt ügyvezetője, 1995-ben pedig lemondott ötvenszázalékos tulajdonrészéről. Az adócsalási ügyletekről nem tudott, azokat szerinte csak azután hajthatták végre, amikor már nem állt Kabaival üzleti viszonyban. Egyébként is csak a banki hiteleket intézte a Bogát-Ferr Kft.-nek, a Kabai-cégekkel nem volt más kapcsolata. A társasággal egy telephelyen működő másik Kabai-cég, a szintén évekig hamis számlák gyártására használt Bogát-Metál Kft. azonban információink szerint együtt vett részt egy nyírbátori szakiskola alapítványának létrehozásában a Monéta Kft.-vel, a pénzügyminiszter cégével. Mindez egy évvel azután történt, hogy Veres már megszakította az üzleti kapcsolatot a Bogát-Ferr Kft.-vel. A hatalmas székházzal rendelkező Monéta Kft. eredetileg használt ruhák és rongyok kereskedelmével foglalkozott, majd egy idő után megtollasodott, bútorkereskedelemre tért át, és bowlingklubot működtetett Veres választási körzetében, Nyírbátorban.
Szabó Lászlótól, a Bethlen Gábor Szakképző Iskola igazgatóhelyettesétől megtudtuk: az iskola alapítványában névleg még mindig tagok az alapító cégek, amelyek a törzstőkét teremtették elő a kilencvenes évek közepén. Ma azonban már nem rendszeres a kapcsolat az intézménnyel. Alapítványuk inkább adakozásokból jut bevételekhez, november közepén például bált szervezett, amely csaknem egymillió forintot hozott az iskolának. A Pénzügyminisztérium az információinkra érdemben csak ennyit reagált: Veres János nem vett részt semmilyen adócsaló cég tevékenységében, és nem volt ügyvezetője semmilyen számlagyárként üzemelő cégnek.
Katonaruhák a Hit Gyülekezeténél. Karitatív munkában nemcsak cégek jeleskednek Szabolcsban, hanem a Hit Gyülekezete is. A sokak által szektának tartott vallásszervezethez köthető az a Bethlen Gábor Oktatási Alapítvány, amely Juhász Ferenc honvédelmi minisztersége idején a honvédségtől leselejtezett katonaruhákat kapott, hogy azokat szétoszthassa a szegények között. A volt tárcavezető választási körzetében, Ibrányban helyi ellenzékiek fényképezték le az MSZP regionális szervezeteinek vezetőit, amint ilyen katonaruhákat pakolnak az országgyűlési választási kampány idején. A Fidesz szerint a ruhaosztás felveti a választási szabályok megsértésének gyanúját.
Szén-monoxid-mérgezés gyanújával vittek kórházba egy embert
