Felfüggesztés előtt a Fenyő-ügy

Négy hónappal, április 25-ig meghosszabbították a Fenyő János egykori médiavállalkozó meggyilkolása ügyében folyó nyomozást. Korábban az ügyészség felfüggesztette volna az eljárást, de úgy döntöttek, hogy még megvárják a szerb hatóságok válaszát a tavaly elküldött jogsegélykérelmekre. Illetve vannak még olyan elvarratlan szálak, amelyeket érdemes megvizsgálni.

2008. 01. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Felfüggesztés előtt áll a tíz éve meggyilkolt Fenyő János ügyében folyó nyomozás – értesült lapunk. A Legfőbb Ügyészség (LÜ) azonban, mielőtt az aktákat újra az irattárba küldené, december végén négy hónappal meghosszabbította a nyomozást. Ennek az az oka, hogy megvárják a szerb hatóságok válaszát a tavaly nyáron elküldött jogsegélykérelmekre. A szerbek válaszait egyébként az LÜ december 20-án meg is sürgette, s miként a vádhatóság illetékese lapunknak elmondta, reményeik szerint ezek hamarosan megérkeznek. Forrásunk szerint a hosszabbítás további oka az, hogy vannak még olyan elvarratlan szálak az ügyben, amelyekben az ügyészség lát fantáziát. Ha azonban mindezek eredménytelenek lesznek, az eljárást ismét felfüggeszthetik, holott a rendőrség és az ügyészség eddig nagy erőket mozgatott meg – fogalmazott informátorunk.
Ismeretes: 1998. február 11-én délután öt óra körül a budai Margit utcában három férfi várakozott egy Mitsubishiben. Egész nap figyelték Fenyő János médiavállalkozót, s amikor Mercedese a kocsijukhoz ért, egyikük kiszállt, és közvetlen közelről több mint tíz lövést adott le rá. Az üzletember azonnal meghalt. A tettes ezután egy autó alá dobta a fegyverét, behajította kabátját egy kapualjba, és gyalog elmenekült. A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) két éve azonosította a bérgyilkosság lehetséges elkövetőjét, Sefedini Gzimet. Mivel Magyarországon nem bukkantak a nyomára, két éve januárban nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki ellene, az intézkedés azonban nem vezetett eredményre. Az Agin becenevű férfi ugyanis Koszovó egy külvilágtól elzárt, törvényen kívüli területén él. Vele együtt keresik a 37 éves Abdidziki R.-t, aki a gyilkosság napján a környéken tartózkodott, illetve a 45 éves, szerb állampolgárságú Jocic S.-t is. Tőlük az NNI DNS azonosítására alkalmas mintát kért a szerb hatóságoktól. Tavaly nyáron az NNI Gzimtől származó mintát kapott a szerbektől, ám az nem egyezett a bérgyilkosság helyszínén találtakkal, ezért a rendőrség kizárta, hogy ő ölte volna meg Fenyőt. A nyomozó iroda életvédelmi osztályának volt vezetője, Alberti Bálintné korábban lapunknak elmondta: a nyomozásban legalább öt néven is ismert volt Sefedini, míg végül sikerült azonosítani és fényképet is beszerezni róla.
Egyébként az eljárásban több Magyarországon megtalálható, albán származású férfit is kihallgattak, és mintát vettek tőlük, Gzim azonban nem tartózkodott Magyarországon, emiatt kellett jogsegélykérelmet küldeni hazájába. Tavaly nyáron szólt a szerb hatóság a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársainak, hogy elfogtak és börtönbe zártak egy férfit, aki a nemzetközi elfogatóparancsban és a jogsegélyben megadott adatokkal követett el bűncselekményeket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.