Letartóztattak két APEH‐revizort

APEH-revizorokat és velük összejátszó magánszemélyeket – köztük egy ügyvédet – helyezett előzetes letartóztatásba a rendőrség. A gyanúsítottak színlelt adóellenőrzéseket kezdeményeztek, majd az „ügy” eltussolásáért milliókat kértek áldozataiktól.

2008. 01. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ADÓHATÓSÁG sem kivétel. Az adóhatóság szóvivője, Bakonyi Ágnes lapunknak elismerte, hogy az APEH-et sem kerülik el a korrupciós ügyek. Évente 100-120 közérdekű bejelentést kap a biztonsági főosztály, ezek közül átlagosan havonta egy jut el a rendőrségig. A nyíregyházi eset egyedi, ilyen még nem volt az APEH történetében – hangsúlyozta a szóvivő. (Sz. Z.)


Adóellenőrzést színlelve csaltak ki pénzt vállalkozóktól a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében – jelentette be tegnap Szepesi István megyei rendőrfőkapitány Nyíregyházán. Az APEH szabolcsi elnökével, Mogyorósiné Gábor Hajnalkával közösen tartott sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az ügyben érintett két – azonnali hatállyal elbocsátott – adóhivatali dolgozó, egy ügyvéd és három civil ellen csoportosan elkövetett hivatali visszaélés és közokirat-hamisítás miatt nyomoz a rendőrség. A hat gyanúsított közül ötöt előzetes letartóztatásba helyezett a bíróság.
A bűncselekményeket úgy követte el a társaság, hogy előzetesen feltérképezték a potenciális áldozatok vagyoni helyzetét, majd a megfelelő alanyt az adóellenőrök beidézték a hivatalba. A kellőképpen megijesztett embereket ezután megkeresték a revizorok bűntársai, és tetemes ellenszolgáltatás fejében gyors és kedvező eredményű eljárást ígértek nekik. A vállalkozók javarésze fizetett, a pénzt a civileknek adták át, akik később megosztoztak a két adóellenőrrel. Több megtévesztett adózót egy 37 éves nyíregyházi ügyvédhez irányítottak, aki azt állította, hogy ellenszolgáltatásért el tudja érni az eljárás megszüntetését. Az érintett ügyvédi irodánál a múlt héten tartottak rajtaütésszerű vizsgálatot, meghallgattak egy onnan éppen távozó vállalkozót. Kiderült, hogy a férfi négymillió forintot fizetett, amiért cserébe az ügyvéd az APEH-vizsgálat megszüntetéséről szóló hamis iratot adott át neki. A gyanúsítottak öszszesen 7,35 millió forintot vettek át négy becsapott adózótól.
Mogyorósiné Gábor Hajnalka hangsúlyozta, a hasonló esetek elkerülhetők, ha az adóalanyok tisztában vannak azzal, hogy APEH-vizsgálatot revizor nem kezdeményezhet, ahhoz adóhatósági határozat kell, amit csak osztályvezetők, esetleg annál magasabb beosztásban lévő hivatalnokok írhatnak alá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.