Ökölvívás. Erdei Zsolt a Bokszvilágszervezet (WBO) félnehézsúlyú világbajnokaként idén háromszor védte meg a címét. Januárban Düsseldorfban az amerikai Danny Santiagót a 8., júniusban Budapesten a SYMA Csarnokban a szintén amerikai George Bladest a 11. menetben verte technikai K. O.-val, majd novemberben Drezdában a panamai Tito Mendozát csak megosztott pontozással győzte le. S bár akadtak nehéz pillanatai, az amerikai bíró, aki Mendozát hozta ki győztesnek, valószínűleg másik meccset nézett… Amatőr bunyósaink a chicagói vb-n sajnos nem szolgáltak Erdeiéhez hasonló ütős produkcióval, csak Szellő Imre szerzett olimpiai kvótát, a 81 kg-ban a legjobb nyolcig jutva. A nehézsúlyú Darmos József is a negyeddöntőben búcsúzott, de ebben a kategóriában a vb-ről csak az érmesek kvalifikálták magukat Pekingre.
Öttusa. Horváth Viktor szenzációs évet tudhat maga mögött, hiszen egyéniben megnyerte a rigai Európa-bajnokságot – ezzel rögtön az első lehetőséget megragadva olimpiai kvótát szerzett –, majd győzött a berlini vb-n is. Az évad zárásaként pedig ötödik lett a pekingi Világkupa-döntőn, ez összességében a második helyet jelentette neki az Év sportolója választáson. A vb-n a fiatal Németh Róbert bronzérmes lett (ahogy a Horváth, Balogh Gábor, Fülep Sándor összetételű csapat is), így a két olimpiai induló helyére négyen – az Eb-ről már ugyancsak kvótás Balogh és Tibolya Péter – pályáznak; míg a nőknél az Eb-n Vörös Zsuzsanna biztosította pekingi indulását.
Rövid pályás gyorskorcsolya. Versenyzőink igazolták, hogy nem volt véletlen a 2006-os olimpiai remeklésük: a sheffieldi Eb-n három érmet szereztek. Knoch Viktor 1500 méteren és a Knoch, Galambos Gábor, Tamus Márton, Darázs Péter összetételű váltó 5000 méteren ezüst, Galambos 500-on bronzérmes lett.
Sakk. Lékó Péter a dortmundi tornán a harmadik helyen zárt, majd a világbajnokjelöltek tornáján magabiztosan vívta ki a jogot, hogy asztalhoz ülhessen a vb-címért rendezett mexikóvárosi versenyen. Itt ötvenszázalékos teljesítménnyel a negyedik helyen végzett. Az év végén a villámsakk-vb-n hatodik lett.
Tékvandó. A pekingi világbajnokságon Tóth Balázs a 78 kg-os kategóriában legjobb európaiként bronzérmet szerzett, de a vb sajnos nem volt olimpiai kvalifikációs verseny, mert az ötkarikás játékokon 80 kg-ban rendezik a küzdelmeket, a 78 és a 84 kg „között”.
Tenisz. A nőknél az Év sportolójának választott Szávay Ágnes valósággal berobbant a nemzetközi elitbe. A mindössze 18 esztendős játékos egy éve még a 253. volt a világranglistán, jelenleg viszont már a 20. helyen áll. Júliusban megnyerte a palermói tornát, ezután döntőt játszott a New Havenben, a US Openen a nyolc közé jutott, majd pályafutása eddigi legnagyobb sikerét aratva a pekingi verseny döntőjében legyőzte a világranglistán harmadik szerb Jankovicsot. Szávay idei mérlege 56 győzelem, 14 vereség, s összesen 527 866 dollárt keresett.
Torna. Berki Krisztián remek esztendőt zárt, hiszen az amszterdami Eb-n arany-, a stuttgarti vb-n ezüstérmes lett lólengésben – mégis ő az év nagy vesztese. Tudniillik szerspecialistaként olimpiai kvótát csak vb-arannyal szerezhetett volna, így kénytelen a szabadkártyában bízni… Gál Róbert és Böczögő Dorina a vb-n összetettben olyan helyen zártak, hogy ők már készülhetnek a pekingi játékokra.
Úszás. A melbourne-i vb-n egyetlen éremszerzőnk, Cseh László 200 vegyesen Európa-csúccsal lett bronzérmes, 400-on viszont csupán csak ötödikként csapott célba. Decemberben aztán a debreceni rövid pályás Eb-n helyreállította a renoméját: 200 és 400 vegyesen egyaránt világcsúccsal nyert, s még 200 pillangón is győzött. 200 mellen Gyurta Dániel Európa-csúccsal utasította maga mögé a mezőnyt, Kis Gergő 1500 gyorson 2., 400 gyorson 3., Kovács Emese 200 pillangón 2., Verrasztó Evelyn 200 vegyesen és Mutina Ágnes 400 gyorson 3. lett.
Vívás. Már a genti Eb is jól sikerült, hiszen csapatban férfi párbajtőrözőink (Boczkó Gábor, Imre Géza, Kovács Iván, Kulcsár Krisztián) és női tőrözőink (Mohamed Aida, Knapek Edina, Varga Gabriella, Ujlaky Virginie) is arany-, a párbajtőrözőnők (Szász Emese, Nagy Tímea, Hormay Adrien, Mincza Ildikó) ezüstérmesek lettek, a kardozó Nagy Orsolya pedig bronzérmet hozott haza. A szentpétervári vb-n pedig egyéniben Kulcsár, valamint az év legjobb csapatának választott férfi kardkvartett (Nemcsik Zsolt, Szilágyi Áron, Lontay Balázs, Decsi Tamás) is a dobogó tetejére állhatott. Kulcsárék csapatban bronzérmesek lettek, ahogy Mohamed is.
Vízilabda. Együttesünk a 2004-es, athéni olimpiai aranyérem óta negyedik világversenyes döntőjét bukta el, ráadásul Kemény Dénes fiaira ezúttal nem is a „mumus” szerbek, hanem a korábban rendre legyűrt horvátok mértek fájó vereséget a melbourne-i vb-fináléban. Ennek az ezüstnek senki sem tudott örülni, női pólósaink pedig az elvesztett bronzmeccs után búslakodtak.

Nyilvánosságra kerültek azok a kérdések, amelyek miatt Magyar Péter megfenyegette az MNB munkatársát