A Novaja Gazeta orosz ellenzéki lap tegnap brüsszeli tudósítója tollából Figyeljétek a nyelveket címmel közölt cikket arról, hogy Laborc Sándor került a NATO hírszerzési bizottságának élére. A rotáció folytán Laborc új évtől került a NATO-bizottság élére, de csak akkor figyeltek fel rá, amikor a minap cikk jelent meg róla a The New York Times című lapban – írta a szerző. Claude Moniquet, az Európai Stratégiai Hírszerzési és Biztonsági Központ elnöke a tudósító érdeklődésére azt mondta: kinevezése aligha okoz komoly gondot a NATO-nak, de valamennyi gondot azért okoz. Moniquet más problémát tart ennél sokkal jelentősebbnek: az új tagok szerinte a korrupció vírusával fertőzték meg a szövetséget, s ezen belül a hírszerzési közösséget is.
A brit Telegraph egy NATO-diplomatát idéz, aki szerint „egy szovjet kiképzésben részesült vezető tisztségviselő jelenlétében egyesek kétszer is meggondolhatják, hogy megszólaljanak-e”. Az osztrák Die Presse azt közölte „A kémfőnök kijárja a KGB-iskolát” című cikkében, hogy „néhány NATO-tagállam fenntartásokat jelentett be Laborc személyével kapcsolatban”. A genfi Le Temps A NATO egy vezető tisztségviselőjét a KGB képezte ki címmel írt cikket Laborcról. Ebben azt emelik ki, hogy szakértők szerint a tiszt kinevezése „a hidegháború bűzös vitáit éleszti újjá”. Olaszországban a Corriere della Sera című vezető napilap és a RAI2 tévécsatorna is beszámolt a Laborc-ügyről. A tudósítások itt is azt hangsúlyozzák, hogy a kialakult helyzet miatt aggódnak Magyarország NATO-szövetségesei. A hágai de Volkskrant már egyenesen úgy fogalmaz: „vezető funkcióba került a NATO-nál a volt KGB ügynök”. A cikk arra hívja föl a figyelmet, hogy Laborc életrajzából hiányzik a Moszkvában eltöltött hat év időszaka. Az orosz Nyezaviszimaja Gazeta A KGB embere a NATO felderítésben címmel megjelent írásában ezt a tanulságot vonja le: „törékeny a bizalom Oroszország és a NATO között.”
Házbizottsági vizsgálat a bojkottról. Az Országgyűlés ügyrendi testülete elé kerül, hogy veszélyezteti-e a nemzetbiztonsági bizottság működését, hogy a Fidesz és a KDNP december közepe óta – tiltakozásul Laborc Sándornak a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) főigazgatójává való kinevezése miatt – nem vesz részt a munkában. Szili Katalin házelnök elmondta: azt kérte a frakcióktól, öntsék hivatalos formába, hogy az alelnök láthassa el az elnöki feladatokat. Tóth Károly, a bizottság szocialista alelnöke azonban úgy nyilatkozott: vannak jogkörök, amelyeket az elnök Simicskó István (KDNP) senkire nem ruházhat át.
Gyermekpornográfia miatt tartóztattak le egy borsodi férfit