Nem avatkozott és nem is avatkozna bele az Egyesült Államok NATO-missziója Magyarországnak abba a döntésébe, hogy kit nevez ki a szövetség hírszerzési bizottságának élére – áll abban a közleményben, amelyet az amerikai NATO-misszió adott ki Brüsszelben. A dokumentumból az derül ki, hogy a legnagyobb NATO-tagállam tiszteletben tartja a magyar döntést, mert azt nemzeti illetékességbe tartozónak tartja. James Appathurai, a NATO szóvivője korábban Laborc Sándor nemzetbiztonsági hivatalvezetői megbízatásával kapcsolatban csak annyit mondott, hogy a NATO hivatalosan nem kommentál hírszerzési kérdéseket.
Mint megírtuk, a napokban a The New York Times felidézte a szocialisták és a Fidesz között a kinevezés körül kialakult vitát, majd megjegyezte, hogy több NATO-képviselet, így az amerikai nagykövet sem kívánta Laborc kinevezését kommentálni. Egy, a lapnak név nélkül nyilatkozó magas rangú nyugati diplomata szerint azonban „fogadni lehet, hogy minden, amit a NATO-n belül Bulgáriával megosztanak, egyenesen Moszkvába jut”. „A régi kommunista nómenklatúra és titkosszolgálatok Romániában és Bulgáriában még mindig élnek. Magyarország esete azonban nagyon kiábrándító” – tette hozzá. A hírt azóta átvette a nyugat-európai sajtó számos jelentős fóruma. A kinevezést veszélyforrásnak nevezték a lapnak nyilatkozó más diplomaták is, jelezve, hogy ez kockára teszi a NATO működését, hiszen idén Laborc a szövetség hírszerző bizottságának soros elnöke lesz.
A Fidesz erre reagálva kijelentette: Laborc Sándornak le kell mondania, és újra kell kezdeni a kinevezési folyamatot a Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatói posztjára. Erről az ellenzéki párt képviselője, Németh Zsolt beszélt kedden. Szerinte amit el akartak kerülni, mégis bekövetkezett: a kinevezés súlyosan árt Magyarország nemzetközi hitelének.
Gyermekpornográfia miatt tartóztattak le egy borsodi férfit