Tizennyolcadszor adták át a Pulitzer-emlékdíjakat tegnap Budapesten; életművéért Rapcsányi László egykori rádiós újságíró, szerkesztő vehette át az elismerést.
A méltatás szerint a több mint egy évtizede nyugdíjba vonult műsorkészítő három évtizeden át volt a közrádió „jellegadó hangja”, aki a sportújságíráson kívül minden műfajban kipróbálta magát, feladatának a BBC elveit vallva: a rádiónak tanítania és felemelnie kell.
Oknyomozó cikksorozataiért Bódis Andrást, a Heti Válasz belpolitikai rovatvezetőjét, tényfeltáró újságírás kategóriában pedig az elsősorban az Élet és Irodalomban publikáló Rajnai Attilát díjazták. A rádiós újságírók közül a Magyar Rádió berlini tudósítóját, Zentai Pétert találta a legjobbnak a zsűri. A képírók közül az éppen külföldön dolgozó, „nemzetközi szabadúszóként” méltatott Gárdi Balázst díjazták, akinek plakettjét a fotóit rendszeresen közzétevő Földgömb magazin főszerkesztője, Nagy Balázs vette át. A legjobb alkotóközösségnek az InfoRádió szerkesztőségét választották, az elismerést Módos Márton főszerkesztő vette át.
Christopher Metheissen, a Magyar Telekom (MT) elnök-vezérigazgatója (az MT ez évtől a Pulitzer-emlékdíj kizárólagos támogatója) arról beszélt: ez a díj a tehetséget és az alkotást hitelesítő erkölcsi magatartást ismeri el. Egy olyan korban, amikor a sajtó egy része mind igénytelenebbé válik, és gyakran elfogadhatatlan eszközöket alkalmaz – tette hozzá.

Hidvéghi Balázs üzent a botrányos mondatairól elhíresült Kollár Kingának