A jegyző döntése értelmében harminc napon belül költöznie kell a paksi Vácikai Cerberus Alapítványnak. A menhelyen jelenleg 430 kutya él. Gál Tiborné, a szervezet vezetője lapunknak elmondta: nem száz, de kétszáz nap sem lenne elég ahhoz, hogy új helyet találjon nekik. Ráadásul sem ereje, sem pénze nincs már ahhoz, hogy újabb menhely építésébe fogjon. Azt a területet, ahol most élnek, apránként vásárolta meg, az állatmentés a család minden vagyonát felemésztette. A jegyző határozata szerint a menhely sérti a köznyugalmat, vezetőjének gondoskodnia kell arról, hogy az állatok ne zavarják a közelben élőket, ne szökhessenek ki, és ne tehessenek kárt a környező kertekben.
Gál Tiborné ma fellebbez a döntés ellen, és találkozót kér a képviselő-testület tagjaitól abban a reményben, hogy sikerül olyan megoldást találni, amely sem a menhely működésére, sem az állatokra nem jelent veszélyt.
Az utóbbi napokban megszaporodtak a nyilvánosságra került állatkínzási esetek. Nyíregyháza közelében nyolc kutyát vert agyon egy férfi hétfőn, állítása szerint azért, mert a tanyájára tévedtek.
Állatkínzás gyanújával indított vizsgálatot a kaposvári rendőrség is. A város külterületén, az úttól két-háromszáz méterre, egy mocsaras területen egy rossz állapotban lévő, mozgásképtelen lóra bukkant valaki. A Kaposvári Önkéntes Tűzoltó és Életmentő Egyesület munkatársai csak többórás munkával tudták kiszabadítani. A lovat, amelyet az állatorvos előzetes véleménye szerint bántalmaztak, ideiglenes befogadóknál helyezték el.
A szekszárdi menhelyre kerül rövidesen az a német juhász keverék kutya, amelyet összekötözött lábbal zsákba tettek, és a pincehelyi Kapos folyóba dobtak szombaton. Az állatot orvoshoz vitte egy férfi, aki értesítette a rendőrséget is. A tamási rendőrkapitányság három pincehelyi férfit gyanúsít az állat kínzásával.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját