Százmilliók Ázsiába

2008. 03. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kormánybizottság alakul az Afganisztánban elköltött magyar állami pénzek hatékonyabb elosztása céljából – jelentette be tegnap Göncz Kinga külügyminiszter és Szekeres Imre honvédelmi miniszter.
Mint ismeretes, tavaly 500 millió forintot fordítottak az államkasszából az afganisztáni civil programokra, de több mint zavaros, hogy ebből az összegből menynyit használt fel a katonaság, és mennyit a polgári, ökomenikus szervezetek, igaz, egy háborús övezetből nehéz pontos elszámolással szolgálni. Az idén szintén félmilliárdot szánnak erre a célra.
A két miniszter minderről úgy fogalmazott: azért volt szükség a kormánybizottság megalakítására, hogy „magasabb szintre emeljék a katonai és a polgári oldal együttműködését a tartományi újjáépítési csoport feladatai kapcsán”.
Göncz Kinga hozzátette azt is: az elmúlt egy év egyik tapasztalata az volt, hogy az eddigi tárcaközi bizottság „nem jelentett elegendő garanciát arra, hogy megfelelően lehessen ellenőrizni a programokat”. Emiatt nem lehetett optimálisan felhasználni a meglévő forrásokat sem – tette hozzá.
Az új kormánybizottságba hat miniszter került, a külügy- és a honvédelmi miniszter mellett a pénzügy-, az igazságügyi, a gazdasági és a kancelláriaminiszter is részt vesz a testület munkájában. Ez azt eredményezi, hogy a bizottság határozatai egyben kormánydöntések is lesznek, és ez felgyorsítja a programok szervezését. Az idei félmilliárdból részesülhetnek kormányszervek és jótékonysági szervezetek is, programjaikra a Külügyminisztériumhoz kell benyújtaniuk a pályázataikat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.