A Fidesz népszerűségének megítélése vegyesebb: míg a Századvég–Forsense és a Nézőpont Intézet a legnagyobb ellenzéki párt erősödését mérte, addig a Tárki szerint a teljes lakosság körében négy százalékkal esett a párt támogatottsága.
A Századvég–Forsense szerint a két nagy párt támogatottsága közti különbség tovább nőtt, a megkérdezettek 32 százaléka szavazna a Fideszre, és mindössze 10 százalék választaná az MSZP-t.
*
Ugyanitt az MDF és az SZDSZ is két százalékon áll. A biztos szavazó és pártot is választók közül 69 százalék voksolna a Fideszre és 19 százalék az MSZP-re, az MDF éppen elérné a parlamenti küszöböt, az SZDSZ viszont egy százalékkal alatta marad. Márciushoz képest hét százalékkal többen, a megkérdezettek 55 százaléka támogatná a kormány leváltását, és csupán feleannyian, 28 százaléknyian vannak a kormány maradása mellett.
A Tárki mérése szerint a Fidesz támogatottsága a felnőtt lakosság körében áprilisban 33 százalék volt, míg márciusban 37 százalék. Az MSZP ugyanitt most 12 százalékon áll. A Tárkinál a biztos szavazó pártválasztók körében a Fidesz támogatottsága 67 százalékos, a szocialistáké 22 százalék. Az SZDSZ támogatottsága a teljes felnőtt lakosság körében mindössze egy százalék, az MDF tábora pedig három százalék. A biztos szavazó pártválasztókon belül az SZDSZ egyszázalékos, az MDF négyszázalékos táborral rendelkezik.
A Nézőpont Intézet a Heti Válasz megbízásából készített felmérése is az MSZP népszerűségének csökkenését, és a Fidesz-tábor erősödést mutatja. A teljes lakosságot nézve az MSZP 13 százalékon, a Fidesz 43 százalékon áll. Az SZDSZ-t két, az MDF-et négy százalék választaná. A biztos szavazó pártot választók körében az MSZP két hónap alatt 11 százalékot vesztett, jelenleg 17 százalékot tudhat maga mögött, míg a Fidesz kilenc százalékot erősödött, most 70 százalékon áll. Az MDF támogatottsága hat százalék, az SZDSZ-é négy százalék.
A Nézőpont Intézet mérte a politikusok népszerűségét is. Eszerint Orbán Viktor Fidesz-elnök utolérte az MDF elnökét, Dávid Ibolyát, a fideszes Kósa Lajos pedig tovább lépett felfelé, sőt a KDNP-s Semjén Zsoltot is többen látják most már szívesen a politikai életben. Ezzel szemben a kormányfő 22 százalékos rokonszenvindexszel az utolsó előtti, tőle már csak a napok múlva távozó Horváth Ágnes egészségügyi miniszter népszerűtlenebb.
A cég az SZDSZ pártügyeivel kapcsolatban is kérdezte a lakosságot, amiből kiderül, hogy ha Kóka János és Fodor Gábor közül lehetne SZDSZ-elnököt választani, a többség a zöldminisztert szeretné a párt élén látni.

Kiadták a figyelmeztetést, heves zivatarok csapnak le csütörtökön