Alvókúra. Ez az egyik fő szolgáltatása az ausztriai Stroblben a Hotel Seethurn wellness-szállodának, amelyet a budai Hegyvidéken található Istenhegyi Magánklinika háttérintézményeként hirdetnek az interneten. A rekreációs szolgáltatások mellett a hotel speciális wellnessprogramoknak ad otthont, például Dermalife-ban, gőzkabinban, fittáriumban, whirlpoolban vagy a hydrojeten kapcsolódhat ki a vendég. A teraszos luxusapartmanokból csodálatos kilátás nyílik a Wolfgangsee nevű, tükörsima felszínű tóra és a hegyekre, de a környék páratlanul gazdag festői fürdőtavakban, valamint só- és jégbarlang is várja az ideérkezőket.
*
Nem véletlen, hogy az SZDSZ polgármesterjelöltjei a fárasztó önkormányzati választási kampány idején éppen ebben a szállodában pihenték ki magukat, miközben egy felkészítő konferenciát szerveztek számukra. Erről a hoteltulajdonos Lab-Com nevű cég vezetője, Rudas László lapunknak úgy nyilatkozott: „egy fejtágítón” vettek részt nála a szabad demokrata politikusok.
Rudas László neve jól ismert SZDSZ-es körökben, és erről a kapcsolatról a közvélemény is meggyőződhetett. A mérnök-közgazdász végzettségű vállalkozó, aki a budapesti Istenhegyi Magánklinika tulajdonosa, a közelmúltban ugyanis az SZDSZ-es vezetésű Egészségügyi Minisztériumban tárgyalt a magánszolgáltatók finanszírozásáról. Horváth Ágnes azóta már menesztett tárcavezető ezek után Rudassal közösen tartott sajtótájékoztatón jelentette be: törvénymódosítást kezdeményez annak érdekében, hogy a társadalombiztosító hetven százalékban akkor is hozzájáruljon bizonyos kezelések költségeihez, ha valaki magánorvost választ. Az intézkedés egyes szakértők szerint növelte volna a magánszolgáltatók forgalmát, s emiatt akár jelentős pénzkiáramlást is okozott volna a biztosító kasszájából. Az ötlet SZDSZ-es törvényjavaslat formájában került a parlament elé. Habár az egészségügyi bizottság ezt nem támogatta, de a magánszolgáltatók finanszírozásának lehetőségeit az új egészségügyi vezetés is vizsgálja.
Olvasóink a napokban híreket kaphattak Rudas ausztriai szállodájáról is. A Hotel Seethurn ugyanis az a hely, amelynek egy részét a Toma-Bau Zrt. újította fel, amely – mint megírtuk – Juhász Ferenc MSZP-elnökhelyettes budai luxusvilláját is kívülről-belülről átalakította még Juhász honvédelmi minisztersége idején.
Beszámoltunk arról is, hogy a cég a Honvédelmi Minisztérium (HM) volt vezetőjének villafelújítása után százmilliós megbízásokat nyert el a szaktárcától, laktanyákat üzemeltethetett, és honvédségi építkezések kivitelezője is lehetett. Ausztriában azonban nem a volt miniszter megbízásából jártak a Toma-Bau munkatársai, hanem egy befolyásos nyugállományú dandártábornok kérésére. H. Zoltánt, a HM egykori magas rangú alkalmazottját a birtokunkba került dokumentumok szerint egy ausztriai ismerőse kérte meg arra, hogy újíttasson fel szobákat Stroblben. A munkákat baráti alapon végezték el, cserébe nyaralási lehetőséget ajánlottak fel a wellnesshotelben. Mint megtudtuk, a szállodatulajdonos barát viszont nem más, mint Rudas László, az SZDSZ-szel szimpatizáló vállalkozó, Horváth Ágnes finanszírozási reformjának támogatója. Rudas lapunknak elismerte, hogy jól ismeri a nyugállományú főtisztet, hiszen Balatonkenesén szomszédos telkeken vannak nyaralóik. Mint mondta, ezért kérte meg a volt főtisztet, hogy segítsen az ausztriai szállodaszobák felújításában. Rudasnak bizonyára jó tapasztalatai lehettek arról, hogy a Toma-Bau Zrt. munkásai milyen szépen, gyorsan és olcsón dolgoznak. H. Zoltán balatonkenesei villáját ugyanis szintén a Toma-Bauval építtették fel. A klinika- és szállodatulajdonosnak tehát csak át kellett néznie a szomszédba Balatonkenesén, hogy lássa, milyen csodát művelnek a laktanya-üzemeltetők kőművesei. Ezenkívül a Toma-Bau segített luxusingatlant építeni a H. Zoltánnak Budaörsön, és „tanácsokat adott” a tábornok szüleinek is a lakásuk felújításához.
A későbbiekben a terveink szerint beszámolunk arról, hogy a társaság mely magas rangú katonatiszteknél járt még privát felújításokat végezni, lakáskiegészítőket beépíteni, és milyen beszerzéseket nyert el a HM-től. Erről egy hete vizsgálatot ígért Szekeres Imre honvédelmi miniszter is, de a HM továbbra sem nyilatkozott ennek eredményéről. Talán segíthetünk a tárcavezetőnek, ha sorozatunk következő részeiben arról is szólunk, hogyan nyerhetett a Toma-Bau Zrt. 200 millió forintos vissza nem térítendő támogatást a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségtől uniós forrásokból, és kinek újította fel a cég a szaktárca több mint 150 négyzetméter alapterületű rózsadombi szolgálati lakását 2002-ben.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját